دفن بیش از هزار نفر در آرامستان بندرعباس

رئیس سازمان مدیریت آرامستان شهرداری بندرعباس از ارائه ۵۹۳۴ مورد خدمات‌دهی در سال ۱۳۹۹ در بخش‌های مختلف این سازمان خبر داد.

علیرضا بهمن‌نژاد بندری در گفت و گو با خبرنگار ایمنا بااشاره به عملکرد این سازمان طی سال گذشته، اظهار کرد: کارکنان این سازمان در سال ۹۹ با توجه به شیوع کرونا، فعالیت خود را در راستای خدمات‌رسانی هرچه شایسته‌تر با تمام توان دنبال کردند.

وی با اشاره به خدمات‌دهی ۲۴ ساعته مرکز اعزام حمل متوفی سازمان مدیریت آرامستان، اضافه کرد: شهروندان می‌توانند برای دریافت خدمات با شماره تماس‌های ۰۹۱۷۶۱۶۰۷۵۷ و ۰۹۱۷۶۱۶۰۷۶۷ تماس بگیرند.

رئیس سازمان مدیریت آرامستان شهرداری بندرعباس حمل متوفی و اعطای مجوز، لغو و تمدید فعالیت اشخاص حقیقی و حقوقی فعال از وظایف سازمان عنوان کرد و گفت: در سال ۹۹ حمل ۲۸۱۳ نفر متوفی در این مرکز صورت پذیرفته که از این تعداد ۹۰۳ سرویس شهری، ۱۳۸۳ سرویس خارج از شهر، ۲۱۳ سرویس استانی و ۳۱۴ سرویس رایگان انجام شده است.

وی تاکید کرد: از سال گذشته، در راستای ارائه خدمات بهتر به شهروندان، اقدامات اجرایی و عمرانی شامل ساخت آلاچیق، نصب و تعمیر سنگ قبور در بهشت زهرا (س) بندرعباس انجام شده است.

بهمن نژاد با تاکید بر اینکه هرگونه ساختی در قطعات بهشت زهرا (س) توسط اشخاص ثالث ممنوع است، اضافه کرد: در سال ۹۹ تعداد ۶۷ آلاچیق به ازای هر قبر احداث و نصب و تعمیر ۵۱۳ سنگ قبر توسط کارکنان واحد اجرایی و عمرانی سازمان انجام شده است.

وی با بیان اینکه قبلاً شهروندان برای برگزاری مراسم خود در آرامستان دچار مشکل و یا هزینه زیادی می‌شدند، افزود: واحد تشریفات این سازمان از حدود یک سال پیش راه‌اندازی شده و خدمات مربوط را ارائه می‌دهد.

رئیس سازمان مدیریت آرامستان شهرداری بندرعباس ادامه داد: خدمات این واحد شامل تأمین صندلی، میز، سیستم صوتی، سایبان و سایر ملزومات است که در سال ۹۹ تعداد ۱۹۴ مراسم با حفظ رعایت فاصله‌گذاری برگزار شده است.

بهمن نژاد افزود: شهروندانی که قصد برگزاری مراسم در قطعات آرامستان را دارند، می‌توانند جهت پذیرش در ساعات اداری به واحد تشریفات مراسم سازمان مراجعه کنند.

وی عنوان کرد: یکی دیگر از وظایف سازمان انجام تغسیل و تدفین اموات در راستای موازین شرعی و بهداشتی است که این خدمات هر روزه از ساعت هشت صبح لغایت ۱۴ ارائه می‌شود.

بهمن‌نژاد گفت: در سال ۹۹ تعداد ۲۳۴۷ فوتی در آرامستان بندرعباس به ثبت رسیده که از این تعداد ۷۹۵ تدفین بزرگسال، ۱۰۸ تدفین نوزاد، ۹ تدفین نوجوان، چهار عضو بدن، ۱۱۶ تدفین مجهول‌الهویه و ۱۳۱۵ نفر بعد از مراحل تغسیل در آرامستان به خارج از شهر فرستاده شده‌اند.

کد خبر 489277

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.