نمایش فیلم کوتاه ایرانی در جشنواره فیلم‌های سیاسی 

فیلم کوتاه «زنگ تفریح» به کارگردانی نوید نیکخواه آزاد، در جشنواره فیلم‌های سیاسی «فستیوال پولیتیکا» در پرتغال به نمایش درمی‌آید.

به گزارش ایمنا، جشنواره فیلم‌های سیاسی جشنواره پولیتیکا «Festival Politica»، با نمایش فیلم کوتاه زنگ تفریح از ایران به کار خود پایان می‌دهد.

جشنواره پولیتیکا جشنواره‌ای با رویکرد فرهنگی است که به نمایش آثار سینمایی با موضوع سیاست، حقوق بشر و معضلات اجتماعی می‌پردازد. مضمون اصلی این دوره از جشنواره «مرزها، موانع، کوچ» است. در این دوره، جشنواره آثاری با موضوع مرز و مانع، کوچ، جنبش‌های سیاسی، خیزش نسل جوان و حقوق بشر را نمایش می‌دهد و از مخاطبان دعوت می‌کند تا به تماشای قصه‌های تأثیرگذار از زندگی آنهایی که کمر به تغییر جامعه، سیاست، و اقتصاد بسته اند، بنشینند.

همچنین برگزاری نشست، کارگاه آموزشی و فعالیت‌های هنری ویژه کودکان در کنار نمایش فیلم در متن این جشنواره در نظر گرفته شده است.

زنگ تفریح، پیش از این، در جشنواره‌های شاخص مورد تأیید آکادمی اسکار، جشنواره گویا اسپانیا، جشنواره فیلم کوتاه «ازمیر»، جشنواره «سینه لبو» شیلی و جشنواره «آلیکانته» شیلی حضور داشته و از افتخارات آن می‌توان به کسب جایزه بهترین بازیگر از سی و سومین دوره جشنواره دانشجویی «Living Skies» کانادا و جایزه بهترین فیلم کوتاه از هجدهمین جشنواره «آکسفورد» آمریکا اشاره کرد.

پنجمین دوره جشنواره فیلم‌های سیاسی «فستیوال پولیتیکا» امروز به کار خود پایان می‌دهد.

موژان کردی، ریحانه نبی‌یان، نیلوفر شکوهی‌نیا و غزل خلیلی بازیگران فیلم کوتاه زنگ تفریح هستند و پخش جهانی آن برعهده شرکت اسپانیایی «FeelSales» است.

این فیلم کوتاه به نویسندگی، کارگردانی و تهیه کنندگی نوید نیکخواه آزاد تولید شده و محصول «شمید فیلم» است.

منبع: ایرنا

کد خبر 489245

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.