مراقب کلاهبرداری از دانش‌آموزان با شگرد فروش سوالات امتحانات نهایی باشید

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان اصفهان در خصوص کلاهبرداری از طریق فروش سوالات امتحانات نهایی هشدار داد و گفت: خانواده‌ها و دانش‌آموزان مراقب این نوع کلاهبرداری‌ها باشند.

سرهنگ سید مصطفی مرتضوی در گفت‌ وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص نحوه کلاهبرداری از دانش‌آموزان، اظهار کرد: با توجه به نزدیک شدن ایام پایانی سال تحصیلی و زمان امتحانات دانش آموزان در مقاطع مختلف متأسفانه کلاهبرداران با سوء استفاده از شرایط موجود اقدام به انتشار و تبلیغ جعلی فروش سوالات امتحانات نهایی در فضای مجازی به خصوص شبکه‌های اجتماعی می‌کنند.

وی افزود: در این نوع کلاهبرداری، فرد کلاهبردار پس از برقراری ارتباط با مشتریان خود که اکثراً دانش آموز هستند، اعتماد آن‌ها را جلب کرده و با استفاده از تبلیغات گسترده و به بهانه‌های مختلف مبالغی را از آن‌ها دریافت می‌کنند.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان اصفهان افزود: پس از واریز وجه توسط افرادی که اقدام به خرید می‌کنند، مشاهده می‌شود شخص کلاهبردار هیچ سوالی برای آن‌ها ارسال نکرده و دیگر پاسخگوی تماس تلفنی نبوده است.

سرهنگ مرتضوی خاطرنشان کرد: چنین ادعاها و آگهی‌هایی مبنی بر فروش سوالات امتحانات نهایی در فضای مجازی جعلی بوده و دانش آموزان نباید به این آگهی‌های کذب و دروغین کلاهبرداران اعتنا کنند، همچنین خانواده‌ها مراقب فرزندان خود باشند و با ایجاد محیطی آرام شرایط را برای مطالعه آن‌ها فراهم کنند و آن‌ها را نسبت به وجود چنین تبلیغات دروغین در فضای مجازی آگاه کنند.

وی در پایان ضمن هشدار به کلاهبرداران گفت: خرید و فروش سوالات امتحانی از موارد مجرمانه بوده و در صورت مشاهده چنین مواردی برابر قانون برخورد خواهد شد، همچنین شهروندان می‌توانند تخلفات صورت گرفته در فضای مجازی را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارش‌های مردمی با ما در میان بگذارند.

کد خبر 489213

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.