باقری: تحقیقات صنعتی پیشرفته مرهون مدیریت سردار حجازی است

رئیس ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به فعالیت های سردار حجازی در تقویت محور مقاومت گفت: شکل دهی به صنایع موشکی حزب الله برای تولید موشک های نقطه زن تنها بخش کوچکی از اقدامات شهید حجازی برای تولید قدرت در جبهه اسلام است.

به گزارش ایمنا به نقل از سپاه نیوز، سرلشکر محمد باقری صبح امروز -یکشنبه ۵ اردیبهشت ماه- در مراسم بزرگداشت سردار شهید سیدمحمد حجازی جانشین سابق نیروی قدس سپاه که در ستاد فرماندهی این نیرو برگزار شد؛ اظهار کرد: شهید حجازی را طی مدت بیش از ۴۰ سال آشنایی و همکاری خستگی ناپذیر در جهاد فی‌سبیل‌الله شناختم.

وی افزود: این شهید والامقام با خدا عهد کرده بود که دشمنان خدا را از پای درآورد و به شهادت برسد. پس بشارت باد بر سردار حجازی این داد و ستد بی نظیر با خدای متعال.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: عبادت، تضرع، بندگی و تلاش خستگی ناپذیر در راه خدا در جبهه‌های گوناگون دفاع مقدس و مأموریت در سراسر کشور و حرکت برای مقابله با صهیونیسم در سوریه و لبنان از تلاش‌های او بود.

باقری ادامه داد: شهید حجازی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در مبارزه با رژیم ستم شاهی تلاش کرد و در رفاقت با شهید میثمی پیشتاز بود و با پیروزی انقلاب در کسوت سپاه درآمد و از روزهای اول دفاع مقدس در پایگاه منتظر شهادت در اهواز او را شناختم.

وی اضافه کرد: در روزهای ابتدایی دفاع مقدس این بزرگوار با تلاش شبانه روزی در اعزام نیرو به جبهه‌های جنوب داوطلبان را تحویل می‌گرفت و به جبهه اعزام و وضعیت آنها را رصد می‌کرد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: در طول دفاع مقدس نیز در مسئولیت‌های گوناگون و در قرارگاه قدس در کنار سردار جعفری مسئولیت عملیات‌های بزرگی را بر عهده داشتند. او بود که بسیج را به بالندگی رساند و قریب به ۱۴ سال در توسعه بسیج تلاش کرد و توانست بسیج را به عنوان یک نهاد مستحکم برای پیشبرد اهداف انقلاب ارتقا دهد.

باقری تاکید کرد: پس از آن در سطوح عالی‌تر سپاه نیز نقش خود را ایفا کرد. بعد از آن در یک دوره ۵ ساله به ستاد کل آمدند و ما افتخار همکاری با ایشان را پیدا کردیم. سامانه‌های آمادی و تحقیقات صنعتی پیشرفته در بخش‌های زیادی مرهون مدیریت این عزیز است.

وی تصریح کرد: سردار حجازی با اصرار و نشان دادن علاقه به جبهه مبارزه با صهیونیست‌ها پیوست. بنده مطلع هستم این شهید برای حل مشکلات حزب الله چه فعالیت‌های ارزشمندی به انجام رساند. تنها بخش کوچکی از آن شکل دهی به صنایع موشکی حزب الله است که موشک‌های نقطه زن و کوبنده حزب الله امروز در حال تولید قدرت برای جبهه اسلام است. دشمنان تنها از بخش اندکی از کاری که او کرد مطلع هستند و واقعیت کوبنده‌تر از چیزی است که آنها می‌دانند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: بر اساس ضوابط و سامانه‌های موجود کشور ما و هر کشوری طبیعتاً کسی که در سطوح عالی سازمانی قرار داشته است معنا ندارد در سطوح پایین‌تر فعالیت کند. پذیرش جانشینی نیروی قدس برای کسی که جانشین فرمانده سپاه بوده معنایی جز اخلاص ندارد. وقتی مشاهده کرد پرچم نیروی قدس پس از سردار سلیمانی ممکن است دچار مشکلی بشود این مسئولیت را در کنار سردار قاآنی بخوبی ایفا کرد. در همین زمان اندک، با قدرت سازماندهی، فعالیت‌های ارزشمندی انجام داد.

باقری با بیان اینکه تبعیت از رهبری در شهید حجازی موج می‌زد عنوان کرد: در ظلم ستیزی و تفکر بسیجی پیشتاز بود. او علاقه به شهادت در راه خدا داشت و نهایتاً چنین فیضی نصیب او شد.

وی ادامه داد: سید مقاومت سید حسن نصرالله در پیام خود ایشان را برادر بزرگ و پشتیبان حزب الله و دارای تجربیات ارزنده خواند. این شهادت ثلمه بزرگی به سپاه وارد کرد اما چشمه جوشان انقلاب و سپاه گوهرهای بزرگ و فراوانی را نمایان خواهد کرد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تصریحکرد: اگر امروز دشمنان انقلاب اسلامی برای هرگونه اقدام نظامی خود دچار تردید و بی عملی می‌شوند بی جهت نیست و این ثمره باز دارندگی است که با تلاش امثال شهید حجازی به ارمغان آمده است. اگر صهیونیست‌ها شعار از نیل تا فرات را می‌دهند از این شعار کوتاه نیامده اند بلکه این تلاش جبهه مقاومت است که موجب شرایط خفت بار صهیونیست‌ها شده است.

باقری با بیان اینکه راه سربلندی جهان اسلام تلاش و مجاهدت است خاطرنشان کرد: این استقامت ادامه خواهد داشت و در صورت پایداری ما بر راه امام راحل حتماً وعده الهی محقق خواهد شد.

کد خبر 489179

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.