فولاد مبارکه بهترین فولادساز منطقه است

رئیس خانه اقتصاد ایران گفت: شرکت فولادمبارکه یکی از شرکت‌های بین المللی ایران بوده و همگی باید از فولادمبارکه حمایت کنیم. زیرا در جهان کشورها را با محصولات تولیدی و شرکت‌های بزرگشان می‌شناسند.

به گزارش ایمنا، ابراهیم جمیلی اظهار کرد: شرکت فولاد مبارکه در دهه گذشته حرکت توسعه‌ای داشته است؛ به این شکل که ضمن افزایش تولید، تنوع تولید را در دستور کار خود قرار داده و اکنون از لحاظ کیفیت محصولات این شرکت قابل رقابت با بهترین فولادسازان دنیاست. حتی می‌توان گفت که اگر موضوع تحریم‌ها وجود نداشت، قطعاً برای خرید محصولات فولاد مبارکه قیمت‌ها در بازارهای بین‌المللی می‌توانست درصدی بالاتر از قیمت‌های جهانی، آن هم به دلیل کیفیت خوب محصولاتش مطرح کند. البته نباید فراموش کرد که اکنون شرکت فولاد مبارکه بهترین فولادساز منطقه است.

وی افزود: اکنون سیاست کلی کشور خام فروشی را نمی‌پذیرد و تولید کنندگان را به تولید محصولات نهایی تشویق می‌کند. فولاد مبارکه نیز نمادی از این موضوع بوده است تا بتواند در تکمیل زنجیره تولید گام بردارد. در واقع این تکمیل زنجیره تولید می‌تواند تنوع ارزآوری به همراه داشته باشد.

رئیس خانه اقتصاد ایران با بیان اینکه شرکت فولاد مبارکه باید راهکار خود را بر مبنای ساختار رقابتی در دو بخش مهم قیمت تمام شده و کیفیت محصول بگذارد خاطرنشان کرد: اگر فولاد مبارکه مبنای خود را بر بازار رقابتی قرار دهد، به طور قطع آینده خوبی خواهد داشت، ضمن اینکه با تولید انواع محصولات فولادی در اندازه‌های مختلف (هم اکنون تا حدود زیادی از این امر محقق شده) نام خود را در کنار برندهای فولادی جهان تثبیت کند.

جمیلی معتقد است: باید تلاش‌ها در جهت تبدیل شرکت‌های کوچک در کشور به مجموعه‌های بزرگ باشد؛ همچنین شرکت‌های بزرگ نیز در مسیر بین‌المللی شدن قرار گیرند. در حال حاضر شرکت فولاد مبارکه یک شرکت بین‌المللی بوده و ما در ایران به این دست از شرکت‌ها نیاز خیلی زیادی داریم؛ زیرا این شرکت‌های بین‌المللی هستند که می‌توانند به کشور در همه زمینه‌ها یاری برسانند. بنابراین باید تفکر ما برای بزرگ شدن شرکت‌ها در مقیاس بین‌المللی باشد.

به گفته وی، شرکت فولاد مبارکه در کنار تمامی اقدامات خود در صنعت کشور، باید شرکت‌های کوچک را زیر چتر حمایتی خود قرار دهد، به این شکل که در بخش آموزش، انتقال تکنولوژی، ساخت قطعات و … به آنها کمک کند که البته تا حدودی این موارد را انجام داده است، اما انتظار می‌رود سطح فعالیت‌های خود را در این زمینه افزایش دهد.

کد خبر 489173

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.