۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۳
شبکه چهار سیما عذر خواهی کرد

شبکه چهار سیما در پی تماس و پیگیری مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در مورد صحبت ناصحیح دبیر فارسی در خصوص شاعر شهیر شیخ محمد فضولی بیانیه‌ای را صادر کرد.

به گزارش ایمنا، روابط عمومی شبکه چهار با انتشار این بیانیه ضمن تکریم مقام شیخ محمد فضولی شاعر نامدار و خوش آوازه آذری زبان سده دهم از اشتباه پیش آمده توسط دبیر ادبیات فارسی در برنامه مدرسه تلویزیونی عذر خواهی کرد.

در این بیانیه آمده است: انتخاب و تأیید تمام معلمان و محتوای دروس ارائه شده در برنامه‌های مدرسه تلویزیونی ایران اعم از شبکه چهار یا شبکه آموزش سیما، به عهده وزارت آموزش و پرورش است.

در این بیانیه با اشاره به اینکه رسانه ملی با همکاری آموزش و پرورش تلاش دارد خلأ آموزشی فرزندان ایران زمین در دورترین نقاط آن را از این طریق پر کند، خاطرنشان شده است: این کلاس‌ها به طور زنده و روزانه روی آنتن می‌رود و اشتباه دبیر ادبیات فارسی مورد تأیید رسانه ملی و آموزش و پرورش نیست.

در بخش پایانی بیانیه با درود و تحیت به مردم نخبه پرور و ادب دوست خطه آذربایجان ادای احترام شده است.

در همان دقایق اولیه در خصوص انتشار فیلم توهین آمیز به شاعر نامی آذربایجان ملأ محمد فضولی در فضای مجازی و شبکه ۴ سیما، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی با مدیر این شبکه تماس گرفته و خواستار پاسخگویی و عذرخواهی این شبکه از اشتباه انجام شده شد.

روز شنبه (۴ اردیبهشت) فیلمی از تدریس ادبیات در صداوسیما منتشر شد که در جریان آن، دبیر مربوطه در خصوص شاعر پرآوازه کشورمان، ملأ محمد فضولی، گفت: «این شاعر (فضولی) بیخود این اسم را انتخاب نکرده بلکه او فضول اشعار صائب است و هر شعری را که صائب سروده، این شاعر به ترکی نوشته است». این اقدام با واکنش و اعتراض مجازی فعالان حوزه ادب و فرهنگ کشورمان همراه شده است.

استاندار آذربایجان شرقی نیز در نامه‌ای به رئیس سازمان صدا و سیما، خواستار برخورد با رویه مذموم توهین به وحدت اقوام ایرانی در این رسانه شده بود.

کد خبر 489104

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.