مهم‌ترین دغدغه ایثارگران با استخدام فرزندان آنها مرتفع می‌شود

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: مهم‌ترین دغدغه فرزندان شهدا موضوع اشتغال است و با تلاش‌های صورت گرفته مقرر شد ۲۰ هزار نفر از فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان ۷۰ درصد به زودی استخدام شوند.

به گزارش ایمنا، سعید اوحدی روز شنبه -۴ اردیبهشت ماه- در نشستی با همسران شهدای هیئت فرزندان شاهد امام زاده صالح با اشاره به نگاه عمیق مقام معظم رهبری به تکریم خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران، اظهار کرد: امروز بزرگترین دغدغه بنیاد شهید و امور ایثارگران حل مشکلاتی است که جامعه ایثارگری با آن مواجه است و در این راه از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.

وی با تأکید بر ضرورت حل مشکلات فرزندان شهدا، گفت: مهم‌ترین دغدغه ایثارگران با استخدام فرزندان آنها مرتفع می‌شود و طبق برنامه ششم توسعه دولت موظف است تمام فرزندان شهدا را تا پایان برنامه استخدام کند. با تلاش‌های صورت گرفته مقرر شده است ۲۰ هزار نفر از فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان ۷۰ درصد به زودی و پس از برگزاری آزمون استخدام شوند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران نقش تشکل‌های شاهد و ایثارگر برای کمک به جامعه ایثارگری را مهم دانست و گفت: باید حق خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران ادا شود و بنیاد شهید و امور ایثارگران در این مسیر نقش مهمی دارد. برای استیفای حقوق جامعه ایثارگری تشکل‌ها به بنیاد شهید و امور ایثارگران کمک کنند چرا که قداست بنیاد به خاطر ایثارگران و خانواده‌های شهدا است و اگر شأن ایثارگران حفظ شود قداست بنیاد شهید و امور ایثارگران هم حفظ می‌شود.

اوحدی با اشاره به مشکلاتی که برای حل مسائل جامعه ایثارگری در جامعه وجود دارد، خطاب به خانواده‌های معظم شهدا، گفت: حفظ ارزش‌های شهدا رسالت ما است و از آنجا که شما خانواده‌های معظم شهدا پشتوانه این نظام اسلامی هستید، تقاضای ما این است که ما را برای حل مشکلات یاری کنید.

وی در این نشست با بیان اینکه شهدا راه سعادت را طی کردند، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه نزدیک ایام شب‌های قدر هستیم امیدواریم در این شب‌ها که ارزش آن از هزاران شب بیشتر است ما نیز در مسیری باشیم که شهدا آن را طی کردند.

در این نشست همسر شهیدان تولایی، افشاریان، قلیچ‌خانی، غلامی و عرب قشایی و فرزند خلبان شهید شمشادیان حضور داشتند و به بیان برخی از مسائل خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران پرداختند.

منبع: ایرنا

کد خبر 489038

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.