جزئیات تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی شهرداری

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری بندرعباس جزئیات تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی این شهرداری را تشریح کرد.

محمد مهدی جهانبخش در گفت و گو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: سازمان استخدامی کشور طی نامه‌ای در بهمن‌ماه سال گذشته بر اساس بخشنامه وزیر کشور به سازمان شهرداری‌ها، نحوه تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی به قرارداد انجام کار معین با فرایند اجرایی را به استانداری‌های سراسر کشور ابلاغ کرده است.

وی با اشاره به این که این بخشنامه به شهرداری بندرعباس نیز ارجاع شده است، در تشریح فرآیند انجام این کار، گفت: در مرحله اول باید بر اساس فرم‌های ارسالی، بارگذاری اسامی و مشخصات تمامی پرسنل پیمانی، رسمی، قراردادی و همچنین نیروهای شرکتی در سامانه‌ای که از سوی سازمان شهرداری‌های کشور اعلام شده، انجام شود.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری بندرعباس ادامه داد: در مرحله بعدی، بررسی صحت اطلاعات و مستندات توسط کمیته طبقه‌بندی در کمیته کلانشهرها و مراکز استان‌ها انجام می‌شود.

سهمیه تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی شهرداری بندرعباس هنوز مشخص نشده است

جهانبخش تصریح کرد: با بارگذاری مشخصات خواسته شده، طبق آنچه از سوی سازمان شهرداری‌های کشور اعلام شده، بر اساس چارت و ساختار موجود هر شهرداری میزان سهمیه قابل تخصیص مشخص می‌شود.

معاون شهردار بندرعباس با تاکید بر ارزیابی نیروها برای تبدیل وضعیت خاطرنشان کرد: در بخشنامه دریافت شده، طی یک جدول، شاخص ارزیابی تعیین اولویت مشمولان و واجدان شرایط تبدیل وضعیت مشخص شده است.

ممکن است همه نیروهای شرکتی تبدیل وضعیت نشوند

وی با بیان این که ممکن است سهمیه‌ای که از سوی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور اعلام می‌شود، به تعداد همه پرسنل نباشد، اضافه کرد: جدول تعیین شده، مجموعاً ۱۰۰ امتیاز دارد که با توجه به امتیاز مشخص شده در بخش‌هایی مانند تحصیلات دانشگاهی، تجربه و مصاحبه تخصصی، وضعیت نیروها را مشخص می‌کند.

جهانبخش در تشریح چگونگی مصاحبه تخصصی نیز اظهار کرد: این مصاحبه به دلیل تسهیل، تسریع و دقت در انجام امور به صورت کتبی انجام می‌شود؛ در بحث مدرک تحصیلی نیز امتیاز برای کاردانی پنج، کارشناسی ۱۰، کارشناسی ارشد ۱۵ و دکتری ۲۰ امتیاز است.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری بندرعباس با اشاره به چگونگی محاسبه سابقه تجربی، افزود: امتیازدهی به سابقه خدمت در مجموعه شهرداری از طریق شرکت‌های تأمین نیرو، مشروط به پرداخت حق بیمه به شعبات تأمین اجتماعی و به ازای هر سال سابقه، چهار امتیاز است.

جهانبخش تصریح کرد: آزمون کتبی نیز به تنهایی حداکثر ۲۰ امتیاز برای هر فرد خواهد داشت.

وی گفت: در تبدیل وضعیت‌ها، ۲۵ درصد مجموع سهمیه اختصاصی از سازمان شهرداری‌ها، برای رعایت ماده ۲۱ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران اختصاص یافته و پس از راستی‌آزمایی اعمال می‌شود. هر فرد باید برای ورود به پروسه تبدیل وضعیت حداقل ۴۰ امتیاز را کسب کرده باشد.

کد خبر 488985

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.