نخستین همایش بین‌المللی ایران‌شناسی شهریور امسال برگزار می‌شود

نخستین همایش بین‌المللی «ایران شناسی: تجربه دیروز، وضعیت حال، نگاه به آینده» توسط معاونت پژوهش و گروه پژوهش‌های ایرانشناسی و اسلام شناسی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، به صورت مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش ایمنا و به نقل از سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، همایش بین المللی آنلاین «ایران شناسی: تجربه دیروز، وضعیت حال، نگاه به آینده» در تاریخ اول و دوم شهریورماه در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار خواهد شد.

این همایش نخستین همایش سازمان در حوزه مطالعات ایرانشناسی است که در سطح بین المللی برگزار می‌شود و از محققان ایرانی و غیرایرانی که به زبان‌های فارسی، انگلیسی و عربی آثار و پژوهش‌هایی دارند دعوت می‌شود با شرکت در این گردهمایی آخرین نتایج مطالعات و پژوهش‌های خود را درباره ایران و مطالعات ایرانی در جهان به صورت مجازی ارائه کنند.

فاطمه جان احمدی، معاون پژوهشی سازمان به عنوان دبیر علمی و علی محمد طرفداری دبیر اجرایی این همایش است و جمعی از استادان این حوزه در عرصه ملی و بین المللی اعضای کمیته علمی این همایش را تشکیل می‌دهند.

محورهای این همایش با توجه به رویکرد پژوهش‌های سازمان در حوزه ایرانشناسی، به بررسی فراز و فرود مطالعات ایرانشناسی در جهان طی سده‌های گذشته و وضعیت کنونی اختصاص دارند. همچنین پنل‌های تخصصی نیز برای ارائه آخرین دستاورهای حوزه ایرانشناسی در جهان در نظر گرفته شده است.

مهلت ارسال چکیده مقالات برای حضور در این همایش در تاریخ ۳۱ تیرماه است و مهلت ارسال اصل مقالات ۲۰ مرداد تعیین شده است.

چکیده‌ها، مقالات و سوالات مربوط از طریق ایمیل همایش به آدرس: iranologyconference@gmail.com دریافت و پاسخ داده می‌شود. همچنین مقرر شده تا گزیده مقالات برتر این همایش در قالب ویژه نامه مجلات علمی و یا به صورت کتاب منتشر شود. همچنین زبان کنفرانس فارسی و انگلیسی خواهد بود.

کد خبر 488983

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.