عربستان بار دیگر ورود اتباع پاکستانی را ممنوع کرد

عربستان برای دومین بار طی ۳ ماه گذشته به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، ورود اتباع پاکستانی را ممنوع و سعودی‌ها را نیز از سفر به پاکستان برحذر داشت.

به گزارش ایمنا، رسانه‌های پاکستانی جمعه شب گزارش دادند که سازمان هوانوردی دولت سعودی در واکنش به موج سوم شیوع کرونا در پاکستان هرگونه پرواز مسافربری از مبدأ این کشور به فرودگاه‌های عربستان و یا ورود اتباع پاکستانی را تا اطلاع بعدی ممنوع اعلام کرد.

بر این اساس، به اتباع سعودی موجود در پاکستان ۷۲ ساعت مهلت داده شده تا به کشور خود بازگردند و همزمان سفر عربستانی‌ها به پاکستان نیز به طور موقت ممنوع شده است.

پس از انگلیس، کانادا و سلطنت عمان، عربستان چهارمین کشوری است که طی روزهای اخیر ورود اتباع پاکستانی را به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کووید -۱۹ ممنوع اعلام کرد.

دولت سعودی اوایل بهمن ماه ۹۹ نیز طی دستورالعملی ورود شهروندان پاکستانی به عربستان به دلیل آنچه که جلوگیری از گسترش شیوع «ویروس کرونا» اعلام شده را ممنوع کرد.

به گزارش ستاد ملی مدیریت عملیات مبارزه با کرونا در پاکستان، طی ۲۴ ساعت گذشته ابتلای ۵ هزار و ۸۷۰ نفر در مناطق مختلف پاکستان به ویروس کرونا ثبت شد و ۱۴۴ نفر از بیماران نیز جان خود را از دست دادند. در چنین وضعیتی مسؤولان بهداشت پاکستان نگران افزایش مرگ و میر ناشی از کرونا و چالش درمان بیماران هستند.

پاکستانی‌ها هفتم اسفند ۹۹ یکسالگی شیوع بیماری کووید -۱۹ در این کشور را سپری کردند. از آن زمان تا امروز ۷۸۴ هزار و ۱۰۸ نفر به این ویروس مبتلا شده و ۱۶ هزار و ۸۴۲ نفر از بیماران کرونایی نیز جان باخته‌اند.

منبع: ایرنا

کد خبر 488843

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.