تملک ۱۸ باغ در دوره شورای پنجم تهران

سخنگوی شورای شهر تهران گفت: در دوره فعلی مدیریت شهری، با اولویت مناطق کمتر برخوردار از حیث فضای سبز، ۱۸ باغ مجموعاً به مساحتی در حدود ۹.۵ هکتار تملک شده است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، علی اعطا در صفحه توئیتر خود نوشت:

"طبق آماری که شهرداری ارائه می‌کند، در بازه زمانی ده ساله منتهی به لغو مصوبه اغواگر برج باغ (در اسفند ۹۶)، ۱۲۷ هکتار از باغ‌های پایتخت به زیر ساخت رفت. البته می‌توان نشان داد که حتماً بیش از اینهاست.

اسفند ۹۶، شورای پنجم چنانکه وعده کرده بود، قاطعانه مصوبه اغواگر برج باغ را لغو کرد و در کنار حفاظت از باغات از طریق ممانعت از برج سازی در آنها، رویکرد تملک باغ‌ها را در پیش گرفت.

نتیجه تملک باغات، افزودن آنها به عرصه عمومی شهر است. یعنی بعد از حفاظت و صیانت از این میراث طبیعی شهر، آن را به عرصه عمومی شهر بیفزاییم. اگرچه در عرض عریض هزینه‌های شهر و شهرداری، نمی‌توان انتظار تملک پرتعداد و پرسرعت باغ‌های شهر را داشت.

در دوره فعلی مدیریت شهری، با اولویت مناطق کمتر برخوردار از حیث فضای سبز، ۱۸ باغ مجموعاً به مساحتی در حدود ۹.۵ هکتار تملک شده است. بیش باد! اما مقایسه کنید اما مقایسه کنید، تملک ۹.۵ هکتار باغ و افزودن آن به ⁧عرصه عمومی⁩ شهر در تنگناهای مالی فراوان از یک سو؛ و باغ سوزی ۱۲۷ هکتاری ۱۰ ساله با مصوبه اغواگر ⁧ برج باغ⁩ از سوی دیگر! "

کد خبر 488360

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.