فراخوان پنجمین دوسالانه بین‌المللی کارتون کتاب منتشر شد

فراخوان پنجمین دوسالانه بین‌المللی «کارتون کتاب» توسط دبیرخانه این‌رویداد در نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور منتشر شد.

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، بر اساس اعلام دبیرخانه این‌دوسالانه، رویداد مذکور با بهره‌گیری از تجربیات چهار دوره برگزاری این جشنواره، پنجمین دوسالانه بین‌المللی کارتون کتاب را برگزار می‌کند. این جشنواره توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و با دبیری سید مسعود شجاعی طباطبایی، برگزار می‌شود.

در پنجمین دوره از دوسالانه کارتون کتاب موضوعات «کتاب و کودک»، «کتاب، کتابدار و کتابخانه»، «کتاب و رسانه» و «کتاب و کرونا» مورد توجه قرار گرفته است.

جوایز درنظر گرفته شده برای برگزیدگان این دوسالانه به این‌ترتیب است:

* نفر اول: لوح تقدیر و تندیس دوسالانه به همراه ۱۵۰۰ یورو هدیه نقدی

* نفر دوم: لوح تقدیر و تندیس دوسالانه به همراه ۱۰۰۰ یورو هدیه نقدی

* نفر سوم: لوح تقدیر و تندیس دوسالانه به همراه ۵۰۰ یورو هدیه نقدی

همچنین در این دوره برای نخستین بار بخش جنبی ویژه هنرمندان مبتدی به جشنواره اضافه شده است و علاقه‌مندان می‌توانند با ارسال آثار خود در این بخش از جشنواره شرکت کنند. لازم به ذکر است مبتدی به هنرمندی اطلاق می‌شود که در جشنواره یا مسابقه داخلی و بین‌المللی شرکت نکرده و جایزه‌ای دریافت نکرده باشد. جوایز بخش جنبی این دوسالانه نیز شامل تجلیل از ۵ اثر شایسته تقدیر با لوح تقدیر، تندیس دوسالانه به همراه ۵۰ میلیون ریال هدیه نقدی خواهد بود.

هر یک از علاقمندان تنها می‌توانند در یک بخش اصلی یا فرعی این دوسالانه شرکت کنند؛ آثار ارسالی نباید تکراری باشند و هر شرکت‌کننده حداکثر مجاز به ارسال ۵ اثر به این جشنواره است. همچنین تمام حقوق مادی و معنوی آثار ارسالی متعلق به نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور است.

مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این جشنواره تا ۳۱ خرداد ماه ۱۴۰۰ (June ۲۱, ۲۰۲۱) خواهد بود و علاقمندان به شرکت در پنجمین دوسالانه بین‌المللی کارتون کتاب می‌توانند آثار خود را از طریق پست الکترونیک info@booktoon.ir ارسال و برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت جشنواره به نشانی www.booktoon.ir مراجعه کنند.

ارسال مشخصات شرکت‌کننده (نام، نام خانوادگی، نشانی پستی، نشانی پست الکترونیک، تلفن تماس و رزومه) توسط هنرمندان در قالب فایل word الزامی است. آثار ارسالی باید با رزولوشن ۲۰۰dpi با طول یا عرض ۲۰۰۰pixel و با فرمت JPG باشد. همچنین آثار برنده جایزه در دوره‌های قبل یا منتشر شده در کاتالوگ دوره‌های پیشین این جشنواره مورد پذیرش نخواهد بود.

پیش از این چهار دوره از این دوسالانه بین‌المللی به صورت منظم و پی‌درپی با دریافت بیش از ۶ هزار اثر از هنرمندان کشورهای مختلف جهان برگزار شده است.

کد خبر 488184

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.