۱۱۰۰ پاکبان قمی در نوبت تزریق واکسن کرونا

معاون خدمات شهری شهردار قم با اشاره به اختصاص ۶۰۰ سهمیه واکسن کرونا به پاکبانان شهرداری، گفت: در حال حاضر یک هزار و ۱۰۰ پاکبان دیگر در نوبت تزریق واکسن هستند.

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه خبری شهرداری قم، سیدامیر سامع به تشریح جزئیات تزریق واکسن کرونا به گروه‌های مختلف خدمات رسان شهرداری پرداخت و اظهار کرد: در مرحله نخست تزریق واکسن کرونا و اختصاص سهمیه به شهرداری قم، ۱۲ نفر از غسال‌هایی که در بهشت معصومه (س) قم مشغول هستند این واکسن را دریافت کردند.

وی با بیان اینکه گروه دوم برای تزریق واکسن کرونا، پاکبانان هستند، افزود: در مرحله نخست ۶۰۰ سهمیه واکسن برای پاکبانان اختصاص یافت که با اطلاع‌رسانی صورت گرفته تاکنون به ۵۵۰ نفر واکسن تزریق‌شده و مابقی نیز در دست اقدام است.

معاون خدمات شهری شهردار قم با قدردانی از تلاش‌ها و پیگیری‌های صورت گرفته توسط شهردار، رئیس دانشگاه علوم پزشکی، معاون بهداشتی و سایر فعالان عرصه سلامت در این شهر، تصریح کرد: پس از اختصاص سهمیه بعدی، مابقی پاکبانان که شامل یک هزار و ۱۰۰ نفر از پاکبانان هستند نیز واکسن دریافت می‌کنند.

وی با بیان اینکه در موضوع تزریق واکسن به پاکبانان، اولویت با کارگران زحمت کشی بود که بیماری زمینه‌ای داشته و یا مسن‌تر از بقیه بودند، تصریح کرد: با بررسی میدانی صورت گرفته خوشبختانه تزریق واکسن به پاکبانان عوارضی را به دنبال نداشته و تمام پاکبانان در سلامت هستند.

سامع با تأکید بر واکسینه تمام گروه‌های خدمات شهری در معرض خطر این بیماری، یادآور شد: در همین زمینه نیز مکاتبه‌ای توسط شهردار قم با وزیر کشور انجام‌شده است.

وی خاطرنشان کرد: در شهرداری قم اولویت تزریق واکسن کرونا با رانندگان اتوبوس و تاکسی، آتش‌نشانان، نیروهای پسماند و تخلفات شهری است

کد خبر 488106

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.