فیلم افتتاحیه جشنواره کن ۲۰۲۱ معرفی شد

فیلم فرانسوی «آنِت» به کارگردانی «لئوس کاراکس» آغازگر هفتاد و چهارمین دوره جشنواره بین المللی فیلم کن خواهد بود.

به گزارش ایمنا، «لئوس کاراکس» ۹ سال پس از حضور موفق با فیلم «هولی موتورز» در بخش رقابتی جشنواره فیلم کن، این بار با نخستین فیلم انگلیسی زبان خود با نام «آنِت» به عنوان فیلم افتتاحیه کن ۲۰۲۱ به جشنواره بازمی گردد.

داستان این فیلم با بازی «ماریون کوتیار» و «آدام درایور» در لس آنجلس روی می‌دهد و درباره زندگی یک کمدین استندآپ با نام هِنری و یک خواننده شناخته شده بین المللی به نام «آن» است. تولد فرزند نخست او با نام «آنت» که دختری موموز با سرنوشتی استثنایی است، زندگی آنها را دستخوش تغییر می‌کند.

«آنِت» که تهیه کنندگی آن را «چارلز گیلبرت» بر عهده دارد، ششمین ساخته «لئوس کاراکس» و بر اساس ایده‌ای اصلی از او ساخته شده که در نخستین نمایش جهانی خود در بخش رقابتی جشنواره کن نیز حضور خواهد داشت و همزمان با نمایش در افتتاحیه کن در سینماهای فرانسه نیز اکران عمومی می‌شود.

«پیر لسکیور» رئیس جشنواره کن در باره این فیلم گفت: "هر یک از آثار لئوس کاراکس یک رویداد است و فیلم جدید آنِت، هدیه‌ای به عاشقان سینما، موسیقی و فرهنگ است و از سال گذشته مشتاق به تماشای آن بودیم. "

«تیری فرمو» مدیر جشنواره کن نیز گفت: "نمی‌توان بازگشتی زیباتر از این به سینما و پرده نقره‌ای در کاخ اصلی جشنواره کن متصور بود، جایی که فیلم‌ها شکوه خود را نشان می‌دهند. سینمای لئوس کاراکس، نمودی از این نشانه‌های قدرتمند و کیمیاگری موموز است که راز مدرنیته و جاودانگی سینما را در خود جای داده است. "

جشنواره فیلم کن سال گذشته به دلیل بحران شیوع ویروس کرونا برگزار نشد. امسال نیز ابتدا قرار بود در تاریخ اصلی ۱۱ تا ۲۲ می (۲۱ اردیبهشت تا اول خرداد) برپا شود، اما در نهایت تصمیم بر این شد که امسال نیز با حدود دو ماه تأخیر و از ۶ تا ۱۷ جولای (۱۵ تا ۲۶ تیر) برگزار شود و «اسپایک لی» کارگردان آمریکایی ریاست هیأت داوران بخش رقابتی را بر عهده دارد.

منبع: ایرنا

کد خبر 487984

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.