تیم گوای هند؛ رقیب پرسپولیس را بیشتر بشناسید + حاشیه ها، برنامه و جدول بازی های گروه E

تیم فوتبال گوا هند رقیب تیم فوتبال پرسپولیس در گروه E رقابت های لیگ قهرمانان باشگاه های آسیا است. سه شنبه از ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه به وقت ایران شاهد هنرنمایی بازیکنان تیم پرسپولیس ایران در مقابل بازیکنان گوا هند خواهیم بود.

به گزارش ایمنا، "گوا" نامی بود که تا چند ماه گذشته شاید عده معدودی از ایرانیان این نیام را شنیده بودند ولی حضور تیمی از این شهر به عنوان رقیب تیم فوتبال پرسپولیس در مرحله گروهی لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا باعث شد تا در این مطلب به بررسی بیشتر این شهر و تیم فوتبالش بپردازیم.

شهر گوا

گوا کوچک‌ترین ایالت هند و عین حال عنوان چهارمین ایالت هند از نظر کم بودن جمعیت را به خود اختصاص داده است. گوا یکی از ایالات زیبا و تاریخی در جنوب غربی هندوستان است. گوا یک ایالت کوچک است که به دلیل داشتن مناظر طبیعیِ زیبا و جاذبه‌های تاریخی هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند.

از جمله مکان‌های دیدنی گوا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سواحل گوا: خط ساحلیِ ماسه‌ای و طویل گوا به دلیل داشتن سواحل متعدد شهرت زیادی دارد.
 • بازارهای گوا: در این بازار می‌توانید اجناس متنوعی پیدا کنید؛ البته چانه زدن و تخفیف گرفتن از فروشندگان را فراموش نکنید.
 • محله لاتین و عمارت‌های پرتغالی گوا: خیابان‌های باریک و مارپیچ، مغازه‌های عجیب، گالری‌های هنری، شیرینی‌فروشی‌ها و نانوایی‌ها به این محله جذابیت خاصی بخشیده‌اند.
 • بافت قدیمی گوا: بافت قدیمی گوا در فاصله‌ی نه‌چندان دوری از پانجیم، مرکز گوا قرار گرفته است.
 • مزارع ادویه گوا: اقلیم استوایی و سرسبز گوا برای کشت و رشد ادویه بسیار ایده‌آل است. مزارع ادویه برای بازدید عموم در دسترس هستند.
 • پناهگاه حیات حیات وحش گوا: گردنه‌های غربی و کوهستانی گوا محل زندگی گونه‌های متنوعی از پرندگان و حیوانات است. حدود ۲۰ درصد از مساحت گوا را پناهگاه‌های حیات وحش تشکیل داده‌اند.

تیم گوای هند؛ رقیب پرسپولیس را بیشتر بشناسید + حاشیه ها، برنامه و جدول بازی های گروه E

گوا هند و پرسپولیس

شاید خیلی از ایرانیان که اصلاً کلمه "گوا" را نشنیده بودند اما طی ماه‌های گذشته این اسم‌ها را بارها و بارها شنیده‌اند، هم گروه شدن تیم فوتبال پرسپولیس ایران و گوا هند برای نخستین بار در تاریخ لیگ قهرمانان باشگاه‌های فوتبال آسیا یک تیم ایرانی را در برابر یک تیم هندی قرار داد.

میزبانی گوا هند در لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا

گوای هند در سال ۲۰۱۶ میزبان بازی‌های نهایی جام ملت‌های نوجوانان با حضور ۱۶ تیم و یک سال بعد میزبان بازی‌های جام جهانی همین رده سنی با حضور ۲۴ تیم بود که هر دو تورنمنت را به گواه کارشناسان به خوبی هر چه تمام تر برگزار کرد.

میزبانی گوا هند به صورت همزمان از ۲۴ تیم در جام جهانی نوجوانان نشان داد امکانات اسکان و هم چنین تمرین و برگزاری مسابقات در گوای هند شرایط ایده آلی دارد کسب نمره قبولی گوای هند در برگزاری این دو تورنمنت مهم موجب شد یک بار دیگر کنفدراسیون فوتبال آسیا به این جزیره اعتماد و میزبانی یکی از گروه‌های لیگ قهرمانان آسیا را به هندی‌ها بسپارد.

تیم گوای هند؛ رقیب پرسپولیس را بیشتر بشناسید + حاشیه ها، برنامه و جدول بازی های گروه E

حاشیه‌های پرسپولیس در هند

پست اینستاگرامی: انتشار یک پست در اینستاگرام باشگاه پرسپولیس با کپشن: " ۲۸۳ سال پس از فتح هند توسط لشکر ایرانیان، حالا نوبت به جوانان ایرانی رسیده تا یک بار دیگر و این بار در آوردگاه دیگری دست به فتح الفتوح بزنند. " موجب برانگیخته شدن واکنش هواداران فوتبال هند به این موضوع شد تا جایی که مسئولان باشگاه پرسپولیس با اشتباهشان پی بردند و این پست را ویرایش کردند.

فرودگاه: از آنجایی که پرسپولیسی‌ها با پرواز چارتر به گوا رفته بودند باید از قبل این موضوع را با مسئولان فدراسیون هند هماهنگ می‌کردند تا برای فرود هواپیما به مشکل برنخوردند ولی از آنجا که به گفته مسئولین هندی این هماهنگی در زمان خوبی انجام نشده بود پرسپولیسی‌ها برای فرود هواپیمایشان در گوا به مشکل خوردند.

ادعای گل محمدی: یحیی گل محمدی در ادعایی گفته بود آغاز بازی های‌گوا در دیرترین ساعت هند برگزار می‌شود و این مسئله بابت آب و هوا یک مزیت برای تیم هندی است؛ اما سرمربی تیم گوا در نشست خبری پیش از دیدار با پرسپولیس به صحبت‌های گل محمدی کنایه زد و گفت: " حتی اگر بازی‌های تیم من ساعت ۳ صبح هم آغاز شود، مشکلی از این بابت ندارم. "

تیم فوتبال گوای هند

تیم فوتبال گوا هند در ۲۶ آگوست ۲۰۱۴ مقارن با آبانماه ۱۳۹۳ افتتاح شده است و در حال حاضر نزدیک به شش سال و پنج ماه از عمر این باشگاه می‌گذرد.

تیم فوتبال گوا هند نخستین تیم فوتبال هندی است که توانسته است مجوز حضور در لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا را به دست بیاورد. تیم فوتبال گوا هند در رقابت‌های سوپر لیگ این کشور توانست با ۳۱ امتیاز نامش را جز چهار تیم نخست ثبت کند و راهی مرحله پلی آف شود.

تیم فوتبال گوا هند در دیدار رفت مرحله پلی آف با گل‌های ایگو آنگولو و ساوسور گوما بمبئی در مقابل بمبئی سیتی صدر نشین به تساوی دو بر دو دست یافت.

تیم فوتبال گوا هند در دور برگشت در خانه بمبئی سیتی در زمان قانونی بازی با نتیجه بدون گل متوقف شد تا بازی به وقت‌های اضافه و سپس به پنالتی کشیده شود. درخشش دروازه‌بان دوم گوا کار را تا پنالتی نهم پیش برد ولی در نهایت بمبئی سیتی با نتیجه شش بر پنج از سد گوا گذشت.

دیدار پلی آف گوا و بمبئی سیتی آخرین دیدار این تیم پیش از حضور در رقابت‌های لیگ قهرمانان باشگاه‌های فوتبال آسیا بود.

افتخارات تیم فوتبال گوا هند عبارتند از:

 • نایب قهرمانی سوپر لیگ فوتبال هند در فصل ۲۰۱۶-۲۰۱۵
 • نایب قهرمانی سوپر لیگ فوتبال هند در فصل ۲۰۱۹-۲۰۱۸
 • قهرمانی لیگ حرفه ای ایالت گوا ۲۰۱۹-۲۰۱۸
 • قهرمانی سوپر لیگ فوتبال هند در فصل ۲۰۲۰-۲۰۱۹
 • قهرمانی سوپرجام هند در سال ۲۰۱۹
 • قهرمانی جام پلیس ایالت گوا در سال ۲۰۱۹

تیم گوای هند؛ رقیب پرسپولیس را بیشتر بشناسید + حاشیه ها، برنامه و جدول بازی های گروه E

تیم فوتبال گوای هند در لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا

گوا هند-الریان قطر: تیم فوتبال گوای هند در نخستین تجربه آسیایی خود ۲۵ فروردین ماه ۱۴۰۰ از ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه به وقت ایران به مصاف الریان که شجاع خلیل زاده بازیکن سابق پرسپولیس را در ترکیب خود داشت رفت و در نهایت دو تیم به تساوی بدون گل رضایت دادند.

گوا هند- الوحده امارات: تیم فوتبال گوا هند پس از به دست آوردن یک امتیاز در برابر الریان و قرار گرفتن در جایگاه دوم گروه E رقابت‌های لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا در دومین دیدار خود ۲۸ فروردین ماه ۱۴۰۰ از ساعت ۱۹ به مصاف الوحده امارت رفت.

تقابل گوا هند و الوحده امارات با نتیجه صفر بر صفر تمام شد تا گوا با دو امتیاز در جایگاه دوم جدول گروه E قرار بگیرد و منتظر تقابل خود با پرسپولیس باشد.

لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا E جدول گروه

*

تیم

بازی‌ها

برد

مساوی

باخت

گل زده

گل خورده

تفاضل گل

امتیاز

۱

پرسپولیس

۲

۲

۰

۰

۴

۱

۳

۶

۲

گوا هند

۲

۰

۲

۰

۰

۰

۰

۲

۳

الوحده امارات

۲

۰

۱

۱

۰

۱

۱

۴

الریان

۲

۰

۱

۱

۱

۳

۱


برنامه دیدارهای گروه E

لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا

سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

الوحده امارات

الریان

۱۹:۰۰

پرسپولیس

گوا هند

۲۱:۳۰

جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

الریان

الوحده امارات

۱۹:۰۰

گوا هند

پرسپولیس

۲۱:۳۰

دوشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

الوحده امارات

پرسپولیس

۱۹:۰۰

الریان

گوا هند

۲۱:۳۰

پنجشنبه ۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

پرسپولیس

الریان

۱۹:۰۰

گوا هند

الوحده امارات

۲۱:۳۰

کد خبر 487978

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 1
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • تقی IR ۲۱:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۱/۳۱
  4 0
  خیلی جالبه مثلا از تیم گوآ توضیحات دادید ؟ از بازیکنان این تیم وکیفیت اونها ؟ همه چی گفته شد جز اسامی بازیکنان و از کحا اومدن و خارجی دارن یا نه انگار تبلیغ توریسم بود تا فوتبال