به‌کارگیری موتورسیکلت‌های برقی در مجموعه دریاچه شهدای خلیج فارس

مدیرعامل شرکت عمرانی کارکنان شهرداری تهران از به‌کارگیری موتورسیکلت های برقی در مجموعه فرهنگی گردشگری دریاچه شهدای خلیج فارس خبر داد.

به گزارش ایمنا، فریدون رضوی‌کیا اظهار کرد: با توجه به گرمایش زمین و آلودگی هوای کلانشهر تهران، استفاده از انرژی‌های پاک، در دستور کار قرار گرفت و مجموعه فرهنگی گردشگری دریاچه شهدای خلیج فارس پیش‌قدم شد تا ضمن استفاده از فناوری و حمایت از یک شرکت دانش‌بنیان، به اولین مجموعه گردشگری تبدیل شود و تولید آلاینده‌های هوایی و محیطی را کاهش دهد.

وی با بیان اینکه به همین منظور، ناوگان موتورهای الکتریکی مجموعه به بهره‌برداری رسید و هم اکنون مورد استفاده قرار می‌گیرد، تصریح کرد: با توجه به وسعت مجموعه دریاچه شهدای خلیج فارس، لازم بود که یگان حفاظت مجموعه، تمامی پیمانکاران نگهداشت، ناظران و … مجهز به موتورسیکلت باشند. از این رو ۱۱ دستگاه موتورسیکلت برقی و یک دستگاه اسکوتر برقی آفرود جمعاً به مبلغ یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان در اختیار همکاران مجموعه فرهنگی و گردشگری شهدای خلیج فارس قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت عمرانی کارکنان شهرداری تهران با اشاره به مصوبه شورای شهر تهران مبنی بر «الزام شهرداری تهران به ساماندهی موتورهای دیزل با کاربرد زمینی، ماشین‌آلات عمرانی و ناوگان خدمات و حمل و نقل عمومی و خدمات شهری» مصوب سال ۱۳۹۵، گفت: بر مبنای این مصوبه خرید ناوگان سنگین موتوری برای شهرداری تهران منحصراً به فناوری‌های دیزل فیلتردار (یورو ۴ + فیلتر یا بالاتر)، گازسوز و برقی (بالاسری یا باتری) در چارچوب قانون باید در دستور کار بخش‌های مختلف قرار می‌گرفت، اما این موضوع متأسفانه مغفول باقی مانده بود.

وی تاکید کرد: اما با توجه به میزان آلایندگی موتورسیکلت‌های بنزینی، تصمیم گرفته شد تا با همکاری یک شرکت دانش بنیان ایرانی نسبت به تجهیز یگان حفاظت به موتورهای الکتریکی اقدام کنیم. این اقدام، ضمن حذف آلاینده‌های هوا، نقش بسیار پررنگی در کاهش آلودگی صوتی محیط دریاچه شهدای خلیج فارس ایفا کرده است.

منبع: ایسنا

کد خبر 487941

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.