کوچه‌های اوقافی رجایی‌شهر رنگی می‌شود

رئیس کمیسیون نظارت و تحول اداری شورای شهر کرج گفت: در راستای اجرای طرح کوچه‌های شاد، کوچه‌های محله اوقافی‌های رجایی شهر، بازآرایی می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایمنا، محمد حسین خلیلی اردکانی در بازدید از دفتر خدمات توسعه و بهسازی محله اوقافی‌ها با ابراز خرسندی از اجرای طرح رنگ آمیزی کوچه‌ها، اظهار کرد: رنگ‌ها زبان احساسات ما هستند و می‌توانند زندگی شهری را سرزنده کنند؛ همچنین رنگ‌ها از ارکان مهم بیان هویت شهرها به شمار می‌روند از این رو اجرای این طرح با هدف خارج کردن محله از حالت سیاه و سفید و خاکستری و مزین کردن آن به رنگ‌های شاد و سرزنده اجرا شده است.

وی با بیان اینکه در این رویکرد ارتقای مشارکت شهروندان، ارتقای حس تعلق محله‌ای، هویت بخشی به محله‌های قدیمی مد نظر است، تصریح کرد: دفتر خدمات توسعه و بهسازی محله اوقافی‌ها هم با تکیه بر هدف استفاده از رنگ در محله اوقافی درصدد اقدام برای رنگ آمیزی کوچه و نوسازی آن است.

عضو شورای اسلامی شهر کرج افزود: شرایط نوسازی و تجمیع املاک کلنگی در همه محله‌ها به ویژه در بافت‌های ناکارآمد شهری فراهم نیست در این شرایط رنگ آمیزی و ایجاد جلوه‌های بصری در محله‌هایی با بافت فرسوده و کوچه‌های کم عرض می‌تواند باعث ایجاد روحیه نشاط و شادابی شود و از طرفی بارقه‌هایی از نو شدن را به ارمغان بیاورد.

رئیس کمیسیون نظارت و تحول اداری شورای شهر کرج بیان کرد: دفاتر تسهیلگری در محلات نقش مهم و راهبردی در توسعه زیرساختها و سرمایه‌های اجتماعی دارند و با توجه به اهمیت توسعه همه جانبه شهرها راه اندازی دفاتر تسهیلگری می‌تواند گام مهمی در مسیر توسعه اجتماعی باشد.

کد خبر 487779

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.