تولید تختال با عرض ۲ متر در راستای شعار سال و مانع زدایی‌ از تولید

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه از تولید عریض ترین تختال در فولاد مبارکه خبرداد.

به گزارش ایمنا به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه، حمیدرضا عظیمیان از تولید عریض‌ترین تختال توسط این شرکت فولادی خبر داد و اظهار کرد: همه ما در شرکت فولاد مبارکه با یکدیگر هم قسم شدیم تا در افزایش تولید، رکوردزنی‌ها و مهم‌تر از همه تولید محصولات جدید قدم برداشته و اخبار خوبی برای مردم، صنعتگران و سهامداران خود داشته باشیم.

وی با بیان این مطلب در ادامه افزود: شرکت فولاد مبارکه در پایان سال ۱۳۹۹ موفق شد برای اولین بار از طریق ماشین شماره ۵ ریخته گری اسلب با ضخامت ۳۰۰ میلیمتر را تولید کند؛ امروز نیز در روزهای ابتدایی سال ۱۴۰۰ و در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری که با عنوان تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی ها نامگذاری شده، توانستیم یکی از موانع سد راه برخی صنایع را برداشته و به روند تولید این صنایع کمک کنیم.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه تصریح کرد: این اقدام با تولید اسلب از عرض ۲۰۰۰ تا ۲۰۲۵ میلیمتر و ضخامت ۲۵۰ میلیمتر صورت پذیرفته است، زیرا این اسلب برای نخستین بار در شرکت فولاد مبارکه تولید شده که برای صنایع نفت و گاز، کشتی سازی کاربرد داشته، همچنین یک محصول صادراتی است. در واقع این محصول می‌تواند برای کشورمان ارزآوری داشته باشد و از خروج ارز برای این صنایع که مجبور به تأمین این نوع از اسلب از دیگر کشورها بودند، جلوگیری کند.

به گفته عظیمیان، تولید این اسلب نشان می‌دهد که صنعتگران، مدیران، مهندسان و کارشناسان شرکت فولاد مبارکه در تلاشند که همواره سرآمد صنعت کشور باشند و هم اینکه در جهت تأمین نیازهای صنعتگران گام بردارند و برای سهامداران این شرکت فولادی نیز سودآوری بیشتری ایجاد کنند.

وی ادامه داد: شرکت فولاد مبارکه در تلاش است تا بتواند در جامعه پمپاژ امید انجام دهد؛ در واقع این شرکت فولادی با تولید محصول‌های جدید و کاربردی، این پیام را برای صنعت کشور ارسال می‌کند که فولاد مبارکه همواره به فکر صنعتگران بوده و در تلاش است تا نیازهای آنها را به بهترین شکل ممکن و کمترین قیمت تمام شده در داخل کشور به تولید و تأمین رسانده تا دیگر نیازی به دیگر کشورها نداشته باشند و منابع ارزی به مصارف بهتری برسد.

کد خبر 487759

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.