پاکسازی تبلیغات و دیوار نوشته‌های غیر مجاز در مشهد

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد از پاکسازی بالغ بر ۱۳۰ هزار متر مربع از دیوار نوشته‌ها و برچسب‌های تبلیغاتی غیرمجاز نصب شده در سطح شهر در سال گذشته توسط پاکبانان خدمات شهری در مناطق ۱۳ گانه خبر داد.

سید محسن رهنمایی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: بر اساس ماده ۹۲ قانون شهرداری‌ها، نوشتن هر نوع مطلب یا الصاق هر نوشته‌ای روی دیوارها در معابر عمومی به جز اماکنی که شهرداری آنها را مجاز شناخته، ممنوع است و هرگونه نصب تبلیغات و دیوارنویسی‌های غیرمجاز نقص آشکار حقوق شهروندی است و به طور جدی با آن برخورد می‌شود.

وی افزود: در همین راستا و به منظور ارتقای زیبایی بصری محیط شهری و با تلاش شبانه‌روزی نیروهای خدمات شهری در سال گذشته بیش از ۱۲۲ هزار مورد امحا و پاکسازی دیوارنویسی‌ها و برچسب‌های تبلیغاتی غیرمجاز در شهر انجام شده که در این میان، بیشترین میزان در منطقه ۳ انجام شده است.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد ادامه داد: بر اساس برنامه‌ریزی‌ها، نیروهای خدمات شهری به صورت روزانه و دوره‌ای عملیات امحای دیوارنویسی‌ها و برچسب‌های تبلیغاتی غیرمجاز را انجام می‌دهند، البته از همه شهروندان و صنوف مختلف تقاضا می‌شود به منظور افزایش زیبایی محیط شهری از نصب برچسب و دیوارنویسی در فضاهایی به غیر از فضاهای تعیین شده و مجاز خودداری کنند.

وی خاطر نشان کرد: بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر مشهد برای برخورد با صاحبان این تبلیغات در مرحله اول اخطاریه به آنها ابلاغ می‌شود تا نسبت به پاکسازی تبلیغات خود اقدام کنند و در صورت پاکسازی نکردن توسط صاحبان تبلیغات، این پاکسازی‌ها توسط نیروهای خدمات شهری انجام خواهد گرفت و صاحبان تبلیغات جریمه خواهند شد.
 

کد خبر 487638

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.