نتایج تازه درباره تاثیر دو ماسک در مهار کرونا

نتایج یک بررسی تازه که در نشریه انجمن پزشکی آمریکا با عنوان "طب داخلی جاما" منتشر شده نشان می‌دهد که استفاده از دو ماسک می‌تواند شیوع بیماری کووید -۱۹ را کاهش دهد.

به گزارش ایمنا، نتایج مطالعات جدید در دانشگاه کارولینای شمالیِ ایالات متحده حاکی از آن است که استفاده همزمان از ماسک‌های پزشکی و پارچه‌ای می‌تواند انتشار ذرات تنفسی دهان و بینی را به طور چشمگیری کاهش داده و میزان شیوع بیماری کووید -۱۹ را محدود کند.

به گفته متخصصان، استفاده از ماسک پزشکی از زیر و قرار دادن ماسک پارچه‌ای روی آن می‌تواند تا حدود ۸۱ درصد از انتشار ذرات تنفسی آلوده به کروناویروس جلوگیری کند.

در این بررسی بر استفاده همزمان از ماسک‌های پارچه‌ای و ماسک‌های یک بار مصرف که بیشتر در محیط‌های درمانی کاربرد دارد، تمرکز شد.

محققان آمریکایی اظهار داشتند: استفاده از این دو ماسک به طور کامل فاصله میان بینی تا دهان را پوشانده و انتشار ذرات تنفسی که موجب گسترش کروناویروس می‌شوند را محدود می‌کند.

محققان تاکید کردند: استفاده همزمان از دو ماسک مؤثرترین روش است زیرا اثربخشی فیلتراسیون را بهبود می‌دهد.

بنابه گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، کارشناسان مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا از اوایل ماه فوریه استفاده همزمان از دو ماسک را توصیه کردند. در آن زمان آنان معتقد بودند استفاده از دو ماسک که بینی و دهان را به طور کامل بپوشاند می‌تواند در برابر ویروس مصونیت ۹۵ درصدی ایجاد کرده و به مهار همه‌گیری تا زمان ایجاد مصونیت جمعی ناشی از تزریق واکسن کمک کند.

منبع: ایسنا

کد خبر 487488

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.