افزایش ۸۴ درصدی جانباختگان تصادفات در نوروز ۱۴۰۰

سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد که در نوروز ۱۴۰۰ روزانه به طور متوسط بیش از ۴۷ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با متوسط تلفات روزانه تصادفات در مدت مشابه سال قبل رشد ۸۴ درصدی داشته است.

به گزارش ایمنا، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان پزشکی قانونی، در ایام نوروز امسال با وجود شرایط شیوع کرونا در کشور شاهد افزایش چشمگیر حجم سفرها و ترددهای بین شهری نسبت به مدت مشابه سال قبل بودیم و همین موضوع آمار تلفات حوادث رانندگی را با رشدی قابل توجه مواجه کرده است.

مطابق آمارهای اولیه جمع‌آوری شده در سازمان پزشکی قانونی کشور، در نوروز امسال یعنی از ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ تا ۱۵ فروردین سال جاری، ۹۹۹ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که از این تعداد ۷۷۷ نفر مرد و ۲۲۲ نفر زن بودند. این در حالیست که آمار تلفات تصادفات در نوروز سال گذشته در همین بازه زمانی، به دلیل محدودیت‌های اعمال شده بر سفرها و نیز همراهی هموطنان، کمترین رقم طی سال‌های گذشته بوده و ۵۱۷ مورد گزارش شده بود.

همچنین از آنجا که سال گذشته کبیسه بود؛ مقایسه آمار اولیه تلفات تصادفات با مدت مشابه سال قبل بر اساس متوسط مرگ ومیر روزانه در بازه زمانی مشابه دو سال انجام شده است. بر این اساس متوسط مرگ در حوادث رانندگی نوروز امسال ۴۷.۶ نفر بوده که در مقایسه با متوسط تلفات روزانه تصادفات در نوروز گذشته که ۲۵.۹ نفر بود، ۸۴ درصد بیشتر شده است.

بر اساس تعاریف و استانداردهای موجود، آمار نهایی حوادث رانندگی نوروز هر سال تا نیمه اردیبهشت ماه پس از مشخص شدن وضعیت مصدومین تصادفات این ایام، جمع‌آوری و پس از تجزیه و تحلیل منتشر می‌شود.

کد خبر 487423

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.