دستگیری سه آدم ربا در عملیات کارآگاهان پلیس

فرمانده انتظامی استان مرکزی از دستگیری سه تبعه افغان که نوجوان ۱۲ ساله‌ای را از کشور افغانستان ربوده و به شهرستان اراک منتقل کرده بودند، خبر داد و گفت: فرد ربوده شده، صحیح و سالم تحویل خانواده‌اش شد.

سردار حسن مفخمی شهرستانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در بیان جزئیات این خبر گفت: چند روز قبل، شخصی تبعه افغان با ارائه برگه مرجوعه‌ای از مرجع قضائی، شکایتی از آدم ربایی فرزند ۱۲ ساله‌اش را مطرح کرد.

وی افزود: در تحقیقات انجام شده از فرد شاکی، مشخص شد که در اسفندماه سال گذشته، افرادی ناشناس پسر بچه ۱۲ ساله‌ای را در یکی از ایالت‌های افغانستان ربوده و به کشور ایران آورده‌اند و برای آزادی او مبلغ پنج میلیارد تومان درخواست کرده‌اند.

این مقام انتظامی اضافه کرد: با برآوردهای انجام شده و احتمال حضور آدم ربایان در استان مرکزی، بررسی موضوع به صورت تخصصی در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان مرکزی تصریح کرد: با آغاز تحقیقات تخصصی کارآگاهان پلیس، آدم ربایان که از ورود پلیس به این موضوع مطلع شده بودند، بلافاصله پسربچه ربوده شده را آزاد کردند که با پیگیری پلیس، وی صحیح و سالم تحویل خانواده‌اش شد.

سردار مفخمی شهرستانی تصریح کرد: با توجه به اهمیت موضوع، پیگیری پرونده با جدیت از سوی پلیس دنبال و سرانجام مشخص شد که آدم ربایان در یک کوره آجرپزی در اطراف شهرستان اراک مشغول به کار هستند.

این مقام انتظامی اضافه کرد: با شناسایی محل حضور این افراد، تیمی از کارآگاهان پلیس به محل اعزام شدند و در عملیات غافلگیرانه، هر سه فرد آدم ربا دستگیر و برای تکمیل تحقیقات به پلیس آگاهی استان تحویل داده شدند.

وی خاطرنشان کرد: در مراحل بازجویی‌های انجام شده، دستگیرشدگان به آدم ربایی با هدف دریافت پول از خانواده پسربچه اعتراف کردند که با تکمیل تحقیقات پلیس، پرونده تشکیل شده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی ارسال شد و آدم ربایان نیز با دستور قضائی روانه زندان شدند.

کد خبر 487108

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.