موانع تولید واکسن کرونا در کشور برطرف می‌شود

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: چنانچه اشکال یا موانعی در زمینه تولید واکسن کرونا در کشور وجود داشته باشد به طور قطع پیگیری و رفع خواهد شد.

به گزارش ایمنا، به نقل از وبدا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن درویشیان، روز چهارشنبه همزمان با بازدید از روند تولید واکسن در مجتمع تولیدی تحقیقاتی انستیتو پاستور ایران در کرج، اظهار کرد: مقام معظم رهبری امسال را سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها نامگذاری فرمودند. یکی از موانع اصلی که در کشور وجود دارد بروکراسی پیچیده و غیر متناسب با نیاز کشور است و به همین دلیل فرآیندها، دریافت مجوزها و مواردی که باید با سرعت انجام شود، متأسفانه محقق نمی‌شود که پیگیری و همه موانع رفع خواهد شد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور از سایت تولید واکسن کرونا در مجتمع تولیدی تحقیقاتی انستیتو پاستور ایران در کرج بازدید و از نزدیک در جریان پیشرفت پروژه‌های تولید واکسن قرار گرفت.

وی از دست اندرکاران تولید واکسن کرونا خواست تا چنانچه مانعی در روند کار آنها وجود دارد، مطرح کنند تا سازمان بازرسی در اسرع وقت آن را پیگیری و رفع کند.

درویشیان گفت: خوشبختانه طی چند ماه گذشته نتایج امید بخشی در زمینه تولید واکسن حاصل شده است و با تلاش دانشمندان و نخبگان عزیز کشور، امروز شاهد پیشرفت‌های تحسین برانگیز در رابطه با تولید واکسن کرونا هستیم و قطعاً تبدیل شدن ایران به عنوان یکی از قطب‌های اصلی تولید واکسن در جهان امکانپذیر خواهد بود.

وی اقدامات صورت گرفته در مجتمع تولیدی و تحقیقاتی انستیتو پاستور را مثبت ارزیابی کرد و با اشاره به قدمت ۱۰۰ ساله انستیتو پاستور ایران، اظهار کرد: اگر چه در چند وقت اخیر شاهد خساراتی به علت شیوع این ویروس بودیم، اما از برکات کم نظیر آن می‌توان به سرعت غیر قابل پیش‌بینی در تولید واکسن مؤثر کرونا با توجه به تجارب تولید واکسن در انستیتو پاستور ایران اشاره کرد.

درویشیان اظهار امیدواری کرد که به زودی مردم ایران شاهد تزریق واکسن تولید داخل که البته بخشی از آن به کمک کشور کوبا صورت گرفته، باشند.

قرار است واکسن کرونای تولیدی کشور کوبا که فاز اول و دوم مطالعه انسانی را در این کشور گذرانده و هم اکنون فاز سه مطالعه انسانی آن در ایران و کوبا در حال انجام است، پس از تأیید، در انستیتو پاستور ایران نیز تولید شود.

کد خبر 486841

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۴:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۲۵
    0 0
    درود خداوند بر کسانی که به این مردم مظلوم و بی پناه سرویس واکسن و خدمات پزشکی کرونایی میدهد