بازداشت اعضای باند سازمان‌یافته زمین‌خواری

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا از بازداشت اعضای باند سازمان‌یافته زمین‌خواری و کشف دو فقره تصرف اراضی ملی به ارزش ۳۱۰ میلیارد ریال در استانهای مرکزی کشور خبر داد.

به گزارش ایمنا، سردار محمدرضا مقیمی با اعلام خبر بازداشت اعضای باند سازمان‌یافته زمین‌خواری در کشور، در تشریح این خبر، اظهار کرد: در پی گزارشات واصله از هموطنان عزیز مبنی بر اینکه برخی از افراد فرصت‌طلب و سودجو از طریق دیوارکشی شبانه و کاشت نهال اقدام به زمین‌خواری و تصرف غیر قانونی اراضی ملی می‌کنند، رسیدگی به این امر در اسرع وقت در دستور کار پلیس امنیت اقتصادی در استان‌های هدف قرار گرفت.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا، افزود: در بررسی‌های میدانی کارآگاهان در دو عملیات جداگانه در استان‌های یزد و فارس مشخص شد در استان یزد شخصی با هویت معلوم از طریق جعل اسناد و همکاری چندین نفر به عنوان خریدار و فروشنده، اقدام به خرید و فروش صوری و مکرر املاک کرده تا با جمع‌آوری سلسله مراتب قولنامه و وکالت، دست به اعمال مجرمانه زمین‌خواری به صورت دیوارکشی شبانه بزند و در استان فارس نیز فرد دیگری از طریق غرس نهال اقدام به چنگ‌اندازی به بیت‌المال و تصرف اراضی ملی به صورت غیرقانونی کرده است.

وی تصریح کرد: پس از بررسی اسنادی و هماهنگی قضائی و استعلامات صورت گرفته مالکیت اراضی مورد تصرف به نام اداره منابع طبیعی محرز و در این زمینه ۶ متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش اراضی موصوف را بیش از ۳۱۰ میلیارد ریال برآورد کردند، عنوان کرد: در این رابطه ۱۱ هکتار اراضی تصرف شده خلع ید و تحویل اداره منابع طبیعی شد.

مقیمی با تقدیر از همراهی و همکاری خوب هموطنان با پلیس امنیت اقتصادی از آنها خواست که در صورت آگاهی از هرگونه فعالیت اقتصادی مشکوک و غیر مجاز موضوع را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ گزارش دهند.

منبع: ایسنا

کد خبر 486840

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.