"نان مقدس" به شصت و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «ترنتو» راه یافت

فیلم مستند "نان مقدس" به کارگردانی زنده‌یاد رحیم ذبیحی و به تهیه‌کنندگی تورج اصلانی به بخش مسابقه اصلی شصت و نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم "ترنتو" در کشور ایتالیا راه یافت.

به گزارش خبرنگار ایمنا، فیلم مستند "نان مقدس" Holy Bread آخرین اثر زنده‌یاد رحیم ذبیحی به تهیه‌کنندگی تورج اصلانی، کارگردان و مدیر فیلمبرداری تجربه‌گرای سینمای ایران در جدیدترین و چهارمین حضور بین‌المللی خود به نمایندگی از سینمای ایران در بخش رقابتی اصلی شصت و نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم "ترنتو" Trento در کشور ایتالیا به نمایش در می‌آید و با ۱۳ فیلم از کشورهای مختلف جهان، برای تصاحب جایزه طلایی این رویداد معتبر سینمایی به رقابت می‌پردازد. پخش بین‌المللی این اثر مستند، بر عهده شرکت "تصویر گستر الهه پارسی" (الی ایمیج) به مدیریت الهه نوبخت است.

شصت و نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم "ترنتو" که قدیمی‌ترین رویداد سینمایی اروپا با موضوع فرهنگ کوه، طبیعت، ماجراجویی و اکتشاف به‌شمار می‌رود با نمایش ۱۰۰ اثر از کارگردانان کشورهای مختلف جهان در هشت بخش مختلف از جمله بخش رقابتی اصلی "فیلم‌های مستند و کوتاه"، بخش "نمایش ویژه"، بخش "سرزمین‌های بلند"، بخش "فیلم‌های سینمایی"، بخش "آینده مردم در سرزمین‌های کوهستانی"، بخش "داستان‌ها و نویسندگان"، بخش "مستندهای محیط زیستی و تغییرات آب و هوایی" و همچنین بخش "مقصد گرینلند" در روزهای ۱۹ تا ۲۶ اردیبهشت ماه امسال (۹ تا ۱۶ می ۲۰۲۱) و البته به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت آنلاین برگزار می‌شود.

"نان مقدس" در نخستین حضور بین‌المللی خود در بخش رقابتی "فیلم‌های نیمه بلند" Mid-Length در سی و سومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند آمستردام "ایدفا" IDFA در کشور هلند به نمایش در آمد و در ادامه حضورهای جهانی خود در بخش رقابتی «فیلم‌های بلند» هجدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند "بیگ اسکای" Big Sky در کشور آمریکا به عنوان یکی از رویدادهای مهم و سالانه سینمای مستند در جهان، به نمایش در آمد. نام این اثر، در میان ۱۰ کاندید نهایی این جشنواره مورد تائید آکادمی اسکار قرار داشت.

این اثر مستند، در ادامه حضورهای بین‌المللی خود، از نهم تا نوزدهم اردیبهشت ماه (۲۹ آوریل تا ۹ می ۲۰۲۱) در بیست و هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند "هات داکس" Hot Docs کانادا در بخش رقابتی "ویترین جهان" به نمایش در می‌آید و با فیلم‌هایی از کشورهای مختلف، در این رویداد معتبر سینمایی به رقابت می‌پردازد. این جشنواره، مورد تأیید آکادمی اسکار است و برنده بخش رقابتی "ویترین جهان" فیلم‌های "مستند بلند" آن به رقابت اسکار راه می‌یابد.

IMG-20210412-WA0038.jpg

برای اطلاع بیشتر:
https://trentofestival.it/en/2021-edition/program/movies/holy-bread

کد خبر 486411

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.