قیمت مصوب محصولات لبنی در ماه رمضان افزایش نمی‌یابد

رئیس اتحادیه صنایع لبنی اصفهان گفت: لبنیاتی که قیمت مصوب دولتی دارد شامل پنیر UF در وزن‌های مختلف ماست دو و نیم کیلو پرچرب و کم چرب، شیر نایلونی، ماست کم چرب و پرچرب در وزن‌های مختلف، شیر بطری کم چرب، نیم چرب، ٣ درصد چربی، شیر کامل، شیر خام درب دامداری و کره حیوانی است، افزایش قیمت نخواهد داشت.

هومان امیری در گفت و گو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: هر گاه دامداران قیمت شیر خام را که بین ۵۰ تا ۷۰ درصد بر قیمت محصولات لبنی تأثیرگذار است افزایش دهد، قیمت لبنیات نیز افزایش خواهد یافت. در شرایط کنونی قیمت شیر خامی که دامداران ارائه می‌دهند بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ تومان با قیمت مصوب دارای اختلاف است که تأثیر چندانی در افزایش قیمت محصولات لبنی ندارد.

وی افزود: مهم‌ترین مشکلی که این روزها با آن رو به رو هستیم افزایش ۴۰ درصدی حقوق کارگران است که هزینه‌های تولید محصولات لبنی را برای کارخانجات افزایش داده است البته تا کنون با تمام فشارهایی که بر کارخانه‌ها وارد شده است افزایش قیمتی اعلام نشده و تا بعد از ماه رمضان درخواست افزایش قیمت نخواهیم داد.

رئیس اتحادیه صنایع لبنی استان اصفهان گفت: اگر مردم با فروشندگانی مواجه شدند که محصولات تعزیراتی را با قیمتی بیشتر از قیمت مصوب به فروش می‌رسانند می‌توانند به ما اعلام کنند تا با آن‌ها برخورد شود.

امیری افزود: لبنیاتی که قیمت مصوب دولتی دارد شامل پنیر UF در وزن‌های مختلف ماست دو و نیم کیلو پرچرب و کم چرب، شیر نایلونی، ماست کم چرب و پرچرب در وزن‌های مختلف، شیر بطری کم چرب، نیم چرب، ٣ درصد چربی، شیر کامل، شیر خام درب دامداری و کره حیوانی است، افزایش قیمت نخواهد داشت.

کد خبر 486402

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • سلمان IR ۱۰:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۲/۲۳
    0 0
    سلام خدا حیرت بده دستمزد کارگر گاوداری نرفته بالا قیمت خوراک دام 10برابر نشده کاه 10برابر شده قیمت شیر خام تغییر نکنید از جیب دامدار بده ملت بخوره