مجوز فروش ۱۴.۵ هزار میلیارد تومان ملک دولتی صادر شد

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: براساس آخرین آمار و اطلاعات موجود، در سال گذشته حدود ۸۴ درصد تامین مالی توسط این وزارتخانه انجام شده‌ است.

به گزارش ایمنا، فرهاد دژپسند با اشاره به تأمین مالی انجام شده در سال گذشته اظهار داشت: براساس آخرین آمار و اطلاعات موجود، در سال گذشته حدود ۸۴ درصد تأمین مالی توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی انجام شده است.

وی درباره عملکرد سازمان امور مالیاتی در طول یک سال گذشته و میزان تحقق درآمدهای مالیاتی گفت: در راستای توسعه و استقرار نظام خوداظهاری به جای تشخیص علی الراس از مجموع ۳.۳ میلیون اظهارنامه و فرم مالیاتی دریافتی در سال ۹۹ بیش از ۱.۵ میلیون برای مودیان خرد و بیش از ۱.۴ میلیون اظهارنامه مالیاتی با استفاده از موتور ریسک طرح جامع مالیاتی، با لحاظ مدیریت ریسک بدون رسیدگی پذیرفته شد که میزان اظهارنامه‌های مودیان مالیاتی که بدون رسیدگی پذیرفته شده حدود ۸۴ درصد بوده است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: در سال گذشته بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان مالیات معوق برای حمایت از بخش تولید و نظام‌مند کردن بخشودگی جرایم مالیاتی وصول شد. همچنین تحقق ۱۰۷ درصدی و وصول بیش از ۱۹۲ هزار میلیارد تومان درآمدهای مالیاتی شامل منابع واریزی به خزانه و تهاتر بدون لحاظ درآمدهای گمرکی از عملکرد وزارت اقتصاد و سازمان امور مالیاتی در سال ۹۹ بوده است.

دژپسند با بیان اینکه برای تأمین مالی غیرتورمی بودجه دولت و با تاکید بر حفظ پایداری بدهی در سال ۹۸ حدود ۸۲ هزار میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی منتشر شد، گفت: در سال گذشته این عدد به بیش از ۱۹۹ هزار میلیارد تومان رسید و با احتساب اسناد تسویه خزانه به مبلغ ۹.۷ میلیارد تومان، جمع تأمین مالی با استفاده از انواع اوراق به بیش از ۲۰۸ هزار میلیارد تومان رسید.

وی ادامه داد: در سال گذشته ۱۲۶.۳ هزار میلیارد تومان از محل فروش نقدی اوراق برای تأمین مالی دولت به فروش رسید که حدوداً نیمی از آن در بازار پول و نیمی دیگر در بازار بدهی (سرمایه) به فروش رفته است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به شناسایی املاک مازاد از طریق سامانه «سادا» اظهار کرد: با ایجاد سامانه جامع اطلاعات دستگاه‌های اجرایی (سادا) و ایجاد حساب کاربری و ابلاغ آن به دستگاه‌های اجرایی تا دی ماه سال گذشته تعداد ۴۴۸.۸۹۳ ملک دولتی ثبت شد که از این تعداد ۲۲.۸۹۳ ملک در یک سال اخیر شناسایی و ثبت شده است. همچنین ۲۲۱۱ املاک مازاد و غیرقابل استفاده به ارزش برآوردی ۱۴.۴۷۲ میلیارد تومان شناسایی و مجوز فروش آن صادر شده است که تا کنون ۱.۴۰۸ میلیارد تومان از این محل به حساب خزانه واریز شده است.

دژپسند با اشاره به عملکرد ۱۲۷.۴ هزار میلیارد تومانی سازمان خصوصی سازی در سال گذشته اظهار داشت: ۴۹.۶ هزار میلیارد تومان از این درآمد صرف واگذاری نقدی بابت واریز به حساب خزانه و هدفمندی یارانه‌ها، ۲۹ هزار میلیارد تومان واگذاری سهام شرکت‌های متعلق به دولت جهت تهاتر بدهی به بانک‌ها، ۳۷.۴ هزار میلیارد تومان تهاتر بدهی دولت به تأمین اجتماعی و ۱۱.۴ هزار میلیارد تومان تهاتر بدهی با سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح شده است.

منبع: ایلنا

کد خبر 486085

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.