آمار کرونا استان فارس ۲۱ فروردین؛ ۴۵ فوتی و ۲۰۹۹ بستری

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز آخرین آمار مبتلایان، بهبود یافتگان و فوتی‌های مبتلا به کرونا این استان را تشریح کرد

روح الله حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آخرین آمار کلی کرونا در استان فارس در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر امروز - شنبه ۲۱ فروردین ماه- اظهار کرد: از ابتدای شیوع این بیماری کووید ۱۹ تاکنون، ۷۳۱ هزار و۳۰۰ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۲۰۲ هزار و ۳۱۰ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

وی افزود: همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید سلیمانی تاکنون، ۷۶ هزار و ۴۱۰ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد هشت هزار و۹۲۱ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۱۱ هزار و ۲۳۱ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز از بهبودی ۱۸۷ هزار و ۲۱۳ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد.

حسینی با اعلام اینکه در ۲۴ ساعت گذشته ۴۵ فوتی ناشی از ابتلاء به این بیماری گزارش شده است، اضافه کرد: مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون سه هزار و ۴۸۸ نفر است.

وی مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را دو هزار و ۹۹ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۲۴۲ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

کد خبر 486032

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.