اتمام حفاری تونل جبهه شرقی خط سه قطار شهری مشهد تا پایان ۱۴۰۰

مدیرعامل شرکت قطار شهری مشهد از اتمام حفاری تونل جبهه شرقی خط سه قطار شهری مشهد تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش ایمنا، کیانوش کیامرز اظهار کرد: کارگاه‌های عمرانی سه خط دو، سه و چهار قطار شهری مشهد فعال هستند.

وی ادامه داد: در حال حاضر عملیات اجرایی احداث دسترسی باقی مانده از ایستگاه الندشت خط دو در حال انجام است و تا تیرماه امسال آماده بهره‌برداری خواهد شد.

مدیرعامل شرکت قطار شهری مشهد تاکید کرد: در صدد انعقاد قرارداد تجهیز و معماری ایستگاه سلامت هستیم که با هزینه‌ای حدود ۱۲۰ میلیارد تومان اجرایی می‌شود.

وی با بیان اینکه تاکنون ۱۱ کیلومتر از حفاری تونل خط سه در جبهه شرقی حد فاصل میدان فردوسی تا میدان صبا انجام شده است، افزود: تنها دو کیلومتر از تونل خط سه در این جبهه باقی مانده که تا پایان سال ۱۴۰۰ با رسیدن دستگاه حفار به شهرک ابوذر به اتمام خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت قطار شهری مشهد گفت: فعالیت‌ها برای بهره‌برداری از ۵.۵ کیلومتر از خط سه قطار شهری حد فاصل میدان شهدا تا پایانه امام رضا (ع) در شش جبهه در حال انجام است.

وی با بیان اینکه عملیات ایجاد دسترسی‌های جانبی و معماری ایستگاه‌های این مسیر شامل ایستگاه باب الجواد (ع) و پایانه امام رضا (ع) آغاز شده است، خاطرنشان کرد: برای این بخش به ۲,۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار در سال جاری نیاز داریم.

کیامرز اظهار کرد: طبق برنامه‌ریزی های انجام شده فعالیت‌ها برای آغاز حفاری تونل خط چهار با ایجاد شفت ورودی و انتقال دستگاه حفار به محل حفاری در انتهای مهر مادر انجام شده است و به زودی آغاز می‌شود.

کد خبر 485966

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.