۵ مرکز نوآوری فعال در حوزه اقتصاد دیجیتال تجهیز شدند

تجهیزات مورد نیاز مراکز نوآوری فعال در حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی باحمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تامین شد.

به گزارش ایمنا و به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی، یکی از نهادهایی است که برای حمایت از زیست‌بوم اقتصاد دیجیتال در کشور پا به میدان گذاشته و در تلاش است تا با ارائه خدمات مالی و حمایتی، مسیر رسیدن ایده به محصول را برای جوانان کوتاه‌تر کند.

بر همین اساس نیز یکی از اولویت‌های خود را حمایت از برگزاری رویدادهای فناورانه و تجهیز و به روزرسانی مراکز فناورانه قرار داده است. برای اجرایی شدن این طرح هم در دو سال گذشته از تجهیز پنج مرکز نوآوری، تامین فضای فیزیکی دو مرکز و ارائه حمایت مادی از هفت مرکز را در کارنامه خود به ثبت رسانده است.

این ستاد همچنین برای گسترش زیست‌بوم فناوری و نوآوری اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی در کشور، به یکی از حامیان و برگزارکنندگان رویدادهای تخصصی در این حوزه بدل شد و در طی این چند سال فعالیت، حمایت از برگزاری ۴۰ رویداد در حوزه هوش مصنوعی، ۶۵ رویداد در زمینه واقعیت مجازی و افزوده، ۶۰۰ رویداد در حوزه نوآوری و کارآفرینی و ۴۰ رویداد در زمینه اینترنت اشیاء را اولویت قرار داد.

با حمایت‌های این ستاد تاکنون بوت کمپ‌هایی در هفت موضوع تخصصی برگزار شده است که از آن جمله می‌توان به برگزاری ۲۲ بوت کمپ در حوزه فناوری اطلاعات، چهار بوت کمپ در زمینه اقتصاد دیجیتال، هفت مورد در حوزه هوش مصنوعی، ۶ بوت کمپ اینترنت اشیا، اشاره کرد.

کد خبر 485908

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.