افزایش ظرفیت پایانه دریایی کشور برای صادرات مشتقات نفتی

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: یک پست اسکله فاز سوم طرح توسعه بندرشهید رجایی به طول ۴۰۰ متر و پسکرانه آن تا پایان خرداد ماه تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش ایمنا، محمد راستاد صبح امروز (۱۸ فروردین ماه) در سفر یک روزه به استان هرمزگان از روند عملیات اجرایی فاز سوم طرح توسعه بندر شهید رجایی بازدید کرد و در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: فاز سوم طرح توسعه بندر شهید رجایی شامل احداث سه پست اسکله به طول ۱۴۰۰ متر است و همچنین امکان پهلوگیری شناورها با ظرفیت ۱۸ هزار و ۴۰۰ TEU را فراهم می‌کند و از سویی جایگاه بندر شهید رجایی را در رقابت با سایر بنادر منطقه ارتقا خواهد داد.

وی با بیان اینکه فاز اول طرح توسعه بندر شهید رجایی تا دو ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد، خاطرنشان کرد: با اجرای کامل فاز سوم؛ ظرفیت اسمی تخلیه و بارگیری ترمینال کانتینری بندر شهید رجایی از ۶,۳ به ۸.۴ میلیون TEU افزایش پیدا می‌کند.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: یکی از مشخصه‌های بارز ترمینال کانتینری بندر شهید رجایی این است که می‌تواند بالاترین نسل کشتی‌های کانتینر بر را پذیرش کند از این رو در آینده‌ای نزدیک به مزیت‌های رقابتی بندر شهید رجایی تا حد قابل توجهی افزوده می‌شود.

۳ پست اسکله نفتی در بندر شهید رجایی تا نیمه دوم خرداد به بهره‌برداری می‌رسد

راستاد در خصوص توسعه اسکله نفتی بندر خلیج فارس و تأثیر آن در صادرات، گفت: با توجه به ظرفیت‌هایی که برای صادرات انواع مشتقات نفتی وجود دارد و همچنین سرمایه‌گذاری‌هایی که در بندر خلیج فارس و پروژه‌های پالایشگاهی انجام شده است، ظرفیت پایانه دریایی کشور با هدف پاسخگویی به درخواست‌ها (برای صادرات مشتقات نفتی) افزایش پیدا می‌کند.

وی اظهار کرد: ۳ پست اسکله نفتی در حوضچه بندر شهید رجایی توسط سازمان بنادر و دریانوردی ایجاد شده که خوشبختانه بخش ابنیه آن تکمیل شده است؛ این پروژه نیز تا نیمه دوم خرداد به بهره‌برداری می‌رسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در سفر یک روزه خود روند احداث و پیشرفت فاز سوم طرح توسعه بندر شهید رجایی را بررسی قرار داد.

منبع: ایسنا

کد خبر 485455

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.