حریرچی: تمامی فعالیت های آموزشی، ملی و مذهبی تعطیل کامل خواهند بود

معاون کل وزارت بهداشت، درمان آموزش پزشکی با توجه به روند افزایشی ابتلا به ویروس کرونا در کشور گفت: در شهرهای قرمز تمامی فعالیت های آموزشی و اجتماعی اعم از ملی و مذهبی تعطیل کامل خواهند بود.

به گزارش ایمنا، ایرج حریرچی در گفت و گوی زنده با بخش خبری سیما افزود: یک دوم کارکنان در مشاغل ضروری می‌توانند سر کار حضور داشته باشند و در مشاغل غیر اساسی نیز تنها دوسوم مجاز به حضور فیزیکی خواهند بود.

وی در ادامه برگزاری هر گونه جلسه با تعداد ۱۰ تا ۱۵ نفر را لغو اعلام کرد و افزود: برگزاری جلسات با تعداد ۱۰ تا ۱۵ نفر غیرقانونی است.

حریرچی گفت: سفر با خودروی غیر بومی و خروج خودرو بومیان از شهرهای قرمز ممنوع است.

وی در مورد استان تهران نیز توضیح داد که مسئولان در تهران محدودیت‌های بیشتری را خواستار شدند.

حریرچی در مورد واکسن کرونا نیز گفت: واکسن‌های وارد شده بلافاصله در چرخه توزیع قرار گرفتند.

وی در تشریح نحوه توزیع واکسن کرونا خاطر نشان کرد: ما چهار فاز برای واکسیناسیون داریم فاز اول مشتمل بر دو گروه کارکنان خط اول ارائه دهنده خدمت به بیماران کوویدی هستند که در معرض خطر بالای انتقال به شمار می‌روند.

معاون وزارت بهداشت ادامه داد: فاز دوم افراد با ریسک بسیار بالای بستری شدن و مرگ به دلیل کرونا هستند که این گروه سالمندان نگهداری شده در مراکز سالمندان به شمار می‌روند و همچنین معلولین جسمی و حرکتی نیز در این دسته شامل می‌شوند که در مراکز نگهداری حضور دارند.

حریرچی تصریح کرد: جانبازان مستقر در مراکز نگهداری و جانبازان بالای ۵۰ درصد شیمیایی و پرسنل این مراکز نیز در فاز دوم قرار دارند.

به گفته معاون وزیر بهداشت: فاز دوم که بعد از یک میلیون و سیصد هزار نفرفاز اول شروع خواهد شد گروه اول چون افراد مسن هستند به ترتیب از افراد بالای ۸۰ سال شروع خواهد شد و پنج سال پنج سال تا پایین تا گروه بالای ۶۵ سال را در تحت پوشش خود قرار می‌دهد.

وی افزود: گروه دوم فاز دوم افرادی هستند که با بیماری‌ها و شرایط زمینه پرریسک را شامل می‌شوند که بر اساس آنالیز ریسک افراد ۱۶ تا ۶۴ سال فاز سوم را شامل می‌شود.

حریرچی گفت: افراد ساکن در مراکز زندان‌ها، کمپ‌های مهاجرین قانونی، کودکانی که در مراکز جمعیتی نگهداری می‌شوند و گروه ۲ سایر پرسنل ارائه خدمات ضروری برای جامعه هستند، که در مراحل بعدی دریافت واکسن قرار دارند.

به گفته وی، همچنین نیروهای انتظامی، کارکنان بانک‌ها، معلمان و سایر مشاغل که کاملاً تعریف شده و گروه سوم افراد ۵۵ تا ۶۴ گروه سوم را تشکیل می‌دهند.

حریرچی ادامه داد: افراد دیگر جامعه که بدون بیماری زمینه‌ای زیر ۵۵ سال سن دارند بر اساس اولویت سنی به ترتیب و مبتنی بر تولید واکسن داخلی کشور که واکسن‌های بسیار مطمئنی نیز هستند واکسینه خواهند شد.

کد خبر 485100

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.