آمار کرونا استان فارس ۱۶ فروردین؛ ۲۱ فوتی و ۲۹۸ مبتلای جدید

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز آخرین آمار مبتلایان، بهبود یافتگان و فوتی‌های مبتلا به کرونا این استان را تشریح کرد

روح الله حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آخرین آمار کلی کرونا در استان فارس در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر امروز - دوشنبه ۱۶ فروردین ماه- اظهار کرد: از ابتدای شیوع این بیماری کووید ۱۹ تاکنون، ۷۱۱ هزار و۶۳۴ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۱۹۳ هزار و ۹۴۷ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

وی افزود: همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید سلیمانی تاکنون، ۷۱ هزار و ۷۱۶ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد هفت هزار و۶۶۰ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۰۱ هزار و ۶۰۷ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز از بهبودی ۱۸۲ هزار و ۸۲۵ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد.

حسینی با اعلام اینکه در ۲۴ ساعت گذشته ۲۱ فوتی ناشی از ابتلاء به این بیماری گزارش شده است، اضافه کرد: مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون سه هزار و ۴۳۰ نفر است.

وی مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را هزار و ۲۱۹ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۱۶۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند و نسبت به روز گذشته ۲۹۸ مبتلای جدید گزارش شده است.

کد خبر 485049

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.