نخستین پرواز هما به انگلیس هفته آینده انجام می‌شود

هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" در سومین هفته فروردین ماه امسال پرواز فوق‌العاده‌ای را برای مراجعت هموطنان مقیم انگلیس به کشور برنامه‌ریزی کرده است.

به گزارش ایمنا بعد از حدود سه ماه توقف پروازها به انگلیس، اسفند سال گذشته مجدداً با ادامه ممنوعیت پروازها به انگلیس موافقت شد. بر این اساس، ممنوعیت پروازها به انگلیس تا ۱۱ اردیبهشت‌ماه ادامه یافت و هیچ پرواز نوروزی به لندن انجام نشد.

دی ماه پارسال و با شیوع ویروس جهش یافته کرونا در انگلستان، ایران پروازهای خود را به لندن قطع کرد و بر اساس درخواست ستاد ملی مقابله با کرونا پروازهای انگلستان تا آخر دی‌ماه ممنوع شد. این ممنوعیت تا پایان بهمن‌ماه نیز دوباره تمدید شد.

سازمان هواپیمایی دی ماه پارسال به تمام شرکت‌های هواپیمایی داخلی، خارجی و دفاتر فروش بلیت اعلام کرد که فروش بلیت تهران - لندن اعم از مستقیم و غیرمستقیم برای جلوگیری از شیوع کرونای انگلیسی، ممنوع است.
"هما" نیز امروز (دوشنبه ۱۶ فروردین) اعلام کرد: با دریافت مجوز پرواز از ستاد ملی مبارزه با کرونا و سازمان هواپیمایی کشوری پرواز فوق‌العاده در روز یکشنبه ۲۲ فروردین ماه امسال (۱۱ آوریل) در ساعت ۹ و ۲۰ دقیقه فرودگاه حضرت امام خمینی (ره) را ترک و در ساعت ۱۲ و ۱۰ دقیقه وارد فرودگاه لندن می‌شود.

پرواز بازگشت در همان روز و در ساعت ۱۴ و ۱۰ دقیقه به وقت محلی از فرودگاه هیتروی لندن انجام و در ساعت ۲۳ و ۴۰ دقیقه وارد فرودگاه حضرت امام خمینی (ره) می‌شود.

داشتن تست منفی PCR برای تمامی مسافران بالای ۸ سال این پرواز الزامی است اما برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی در زمان ورود مسافران به فرودگاه حضرت امام خمینی(ره)، از مسافران تست PCR گرفته می‌شود و در صورت مثبت بودن تست، مسافر با هزینه شخصی به مدت ۱۴ روز در هتل این فرودگاه قرنطینه می‌شود.

منبع: ایرنا
کد خبر 485000

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.