نشست «گروه ۲۴» برای بررسی اقتصاد جهانی به ریاست ایران فردا برگزار می‌شود

روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد: جلسه گروه ۲۴ فردا با حضور روسای صندوق بین المللی پول و بانک جهانی، وزیران اقتصاد و رییسان بانک‌های مرکزی کشورهای عضو به ریاست «عبدالناصر همتی» برگزار می‌شود.

به گزارش ایمنا، به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی در پیامی توئیتری اعلام کرد: جلسه گروه ۲۴ فردا با حضور رؤسای صندوق بین المللی پول و بانک جهانی، وزرای اقتصاد و رؤسای بانک‌های مرکزی کشورهای عضو به ریاست «عبدالناصر همتی» رئیس کل بانک مرکزی برگزار می‌شود.

بررسی شرایط اقتصاد جهانی، کمک به روند بهبود اقتصادی کشورهای در حال توسعه پس از پاندمی و همکاری بین اعضا از موضوعات این نشست است.

به گزارش ایرنا، گروه ۲۴ متشکل از ۲۴ کشور از سه منطقه جغرافیایی آفریقا، آمریکای لاتین و کارائیب و آسیا است.

مهمترین رکن گروه ۲۴ گردهمایی وزرای دارایی و رؤسای بانک‌های مرکزی کشورهای عضو است و این رکن هر سال دو بار تشکیل جلسه می‌دهد.

هدف اصلی گروه ۲۴ تضمین منافع کشورهای عضو از طریق هماهنگی سیاست‌های اقتصادی و پولی در مجامع بین‌المللی است، از دیگر از اهداف این گروه اصلاح ساختار مؤسسات مالی و پولی بین‌المللی به منظور لحاظ کردن منافع اعضای خود است.

رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در اجلاس مجازی وزیران و رییسان کل گروه ۲۴ در مهر ۹۹، ریاست دوره‌ای این گروه را به مدت ۱۲ ماه عهده‌دار شد.

کد خبر 484832

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.