مردم را مقصر شیوع دوباره کرونا ندانید

سخنگوی کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به افزایش مبتلایان به کرونا از مقصر جلوه دادن مردم در شیوع دوباره کرونا انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار ایمنا، حجت نظری در جلسه امروز (یکشنبه) شورای شهر تهران در تذکری به دولت پیرامون تناقضات در تصمیم‌گیری‌ها در مورد کرونا و کم‌کاری‌ها در شیوع مجدد این بیماری، اظهار کرد: از آمار ارائه شده توسط استاندار تهران و ستاد ملی مقابله با کرونا مطلعید. تهران با افزایش موارد ابتلا و مرگ‌های ناشی از کرونا به وضعیت نارنجی رسیده و هشدارهای فراوانی پیرامون قرمز شدن وضعیت شهر مطرح شده است.

وی افزود: در این میان اما همه چیز عادی است و آنطور که برخی از مسئولان به دنبال القای آن هستند، فقط مردم غیرعادی بودند که کرونا به پیک چهارم خود رسیده است.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران ادامه داد: پیش از این نیز بارها و به نمایندگی از مردم شهر تهران تذکر داده بودیم که نباید برخی مسئولان صرفاً مردم را مقصر شیوع کرونا بدانند و با متهم کردن آنان بر اقدامات، رفتار و گفتار ضدونقیض خود سرپوش بگذارند.

نظری با تاکید بر این که مسئولان در برابر جان مردم مسئول بوده و در برابر جانی که خدای نکرده درپی سهل‌انگاری آنان از دست رفته باشد، پاسخگو هستند، گفت: این چه تمهیداتی است که مسئولان ما در هر سه قوه صرفاً به تذکر و توصیه بسنده کرده‌اند؟ امروز مردم می‌پرسند که چرا راه‌ها باز بود و تمامی تسهیلات سفر فراهم شد اما صرفاً به آنان توصیه شد که به سفر نروند؟ آیا نمی‌شد که از انجام سفرهای برون شهری جلوگیری کرد؟ چرا تناقض در گفتار و رفتار مسئولان ارشد پیرامون کرونا همچنان وجود دارد و حتی برخی از این افراد برخلاف توصیه‌ها با خانواده‌هایشان عازم سفر هم شدند؟

این عضو شورای شهر تهران اضافه کرد: در شرایطی که می‌شد با اجرای بعضی مقررات سختگیرانه، کرونا را در ایام تعطیلات نوروزی، مدیریت کرد و به پایان رساند، سوءمدیریت در مواجهه با این بیماری آن را به پیک چهارم رسانده و آمار مرگ و میرها و موارد ابتلا رو به افزایش است.

وی گفت: همچنان هم تناقضات زیادی در رفتار و مصوبه‌ها وجود دارد. چرا دولت اقدامی برای شناور شدن ساعات کاری ادارات نکرد؟ چرا دورکاری حداکثری در سازمان‌ها و شرکت‌هایی که امکان دورکاری در آن‌ها وجود داشت، اعمال نشد و چه اصراری است که مردم را رأس یک ساعت خاص از خانه خارج کرده و در رأس ساعتی خاصی و در اوج ازدحام جمعیت نیز آنان را به خانه بازگرداند؟ چرا از حمل و نقل عمومی نظیر مترو و اتوبوس حمایت نشد و همچنان ایستگاه‌ها و قطارهای مترو و کابین‌های اتوبوس یکی از محل‌های نگران کننده ابتلا به کرونا محسوب می‌شود؟

نظری یادآور شد: از واکسیناسیون عمومی واکسن کرونا که همچنان خبری نیست و تنها برای اقشار و گروه‌های خاص آغاز شده است. نه از واکسن داخلی و نه از واکسن خارجی مردم چیزی احساس نکرده‌اند. امیدوارم این شرایط زودتر به پایان برسد.

این عضو شورای شهر تهران از ستاد ملی مقابله با کرونا درخواست کرد که اولاً تعطیلی دست کم دو هفته‌ای در شهرهای دارای وضعیت قرمز و نارنجی را تصویب کند. ثانیاً دورکاری حداکثری را در دستگاه‌های دولتی اجرا کرده و برای مشاغل و اقدامات ضروری نیز اقدام به شناور کردن ساعات کاری کنند که همه شهروندان در یک زمان محدود و در ازدحام جمعیت روانه مرکز کار خود نشده و از آن خارج نشوند.

وی گفت: مطالبه تهیه واکسن نیز مطالبه‌ای عمومی است و امیدوارم حرف و مطالبه مردم جدی تر شنیده شود.

کد خبر 484750

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • ناشناس IR ۱۵:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۵
    0 0
    آقای محترم تعطیلی در صورتی جوابگو هست که مردم از این شهر به اون شهر نرن تو ایام عید که مردم رو آزاد گذاشتید الانم کل سال هم که بیشتر مردم نامه از فرمانداری داشتن اینور اونور میرفتن الانم دوهفته تعطیل کنید تا مردم ادامه ی سفر ها رو بیان اینور اونور خصوصا شهرهای بدبخت شمال