استقبال اتحادیه اروپا از لغو تحریم‌های دادگاه کیفری بین المللی

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با صدور بیانیه ای از اقدام دولت بایدن از لغو تحریم ها علیه دادستان دادگاه کیفری بین المللی استقبال کرد.

به گزارش ایمنا به نقل از اسپوتنیک، جوزپ بورل با صدور بیانیه‌ای از لغو تحریم‌های وضع شده در دوران ترامپ علیه مقام‌های دادگاه کیفری بین‌المللی استقبال کرده و این اقدام واشنگتن را قدمی مهم در راستای بازگشت به سمت مقررات مبتنی بر حقوق بین‌الملل توصیف کرد.

بر اساس این گزارش، بورل در بیانیه خود اعلام کرد: این قدم مهم نشانگر تعهد ایالات متحده به نظام مبتنی بر مقررات بین‌المللی است.

وی همچنین بر نقش مهم دادگاه کیفری بین‌المللی در احقاق حقوق قربانیان برخی از فجایع بزرگ جهان تاکید کرده و با اشاره به اصل بی طرفی و استقلال قضائی این نهاد بین‌المللی، این ویژگی‌ها را به عنوان مبنای تأثیرگذاری و عملکرد دقیق این نهاد بر شمرد.

لازم به ذکر است دولت آمریکا روز جمعه با صدور بیانیه‌ای از برداشته شدن تحریم‌های اقتصادی و همچنین محدودیت‌های مربوط به صدور روادید این کشور برای مقام‌های دادگاه کیفری بین‌المللی به ویژه «فاتو بنسودا» دادستان این دادگاه و «فاکیسو موکوچوکو» دستیار ارشد وی خبر داد.

این دو مقام ارشد دادگاه کیفری بین‌المللی پیش‌تر در ماه سپتامبر سال گذشته به دلیل تأیید جنایات رخ داده نظامیان آمریکا در افغانستان، هدف تحریم‌های دولت ترامپ قرار گرفتند.

کد خبر 484615

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.