مجید اخشابی «چهارمضراب بهاری» را منتشر کرد

مجید اخشابی از خوانندگان و نوازندگان شناخته شده موسیقی کشورمان در تازه‌ترین فعالیت موسیقایی خود یک تک آهنگ متفاوت در حال و هوای روز طبیعت را منتشر کرد.

به گزارش ایمنا، تک آهنگ «چهارمضراب بهاری» عنوان یکی از تازه‌ترین آثار موسیقایی مجید اخشابی خواننده و نوازنده شناخته شده موسیقی کشورمان است که به مناسبت فرا رسیدن روز طبیعت پیش روی مخاطبان قرار گرفت.

هادی اسماعیلی شاعر، پژمان پرنیا نوازنده تمبک و دف، سارا علی میرزایی سازها و ادوات کوبه‌ای، امیرعباس سخایی، مهدیار صالحی، نرگس صدقی و فتانه رافتی خوانندگان گروه کُر «همراز»، ناصر گلشنی صدابردار، احسان احمدی میکس و مستر گروه اجرایی این اثر موسیقایی را تشکیل می‌دهند.

مجید اخشابی در یادداشتی به مناسبت انتشار این قطعه با حال و هوای بهار نوشته است:

در آخرین روزهای سال گذشته تصمیم گرفتم برای آغاز و بهار سال مبارک ۱۴۰۰ که به نظر بنده (فارغ از آرا و عقاید مختلف) مصادف با شروع قرن جدید است اثری موسیقایی جدیدی تقدیم محضر شریف شما عزیزان بنمایم. به حمد پروردگار قطعه‌ای شکل گرفت که نسبت به سایر آثار اندکی متفاوت‌تر است.

این اثر در گام سه گاه ایرانی براساس تلفیق شعر و چهارمضراب (که اساساً فرمی است سازی نه آوازی!) با خوانشی تند، پیوسته و درهم تنیده با گروه کر در تمپوی بالا ساخته و پرداخته و اجرا شده است.

مجید اخشابی «چهارمضراب بهاری» را منتشر کرد

در سازبندی این اثر نقش‌آفرینی توأمان ملودیک و اکمپانیمنت تنها به ساز سنتور سپرده شده است ضمن همراهی ریتمیک تنبک و دف و سایر سازها و ادوات کوبه‌ای و البته بهره‌گیری از گروه کر به جهت رنگ‌آمیزی متفاوت صوتی و بیان مؤکد شعری که به توصیف متفاوتی از حال و هوا، زیبایی و نوشوندگی بهار می‌پردازد.

از آنجا که از دیر باز تا کنون تولید آثار تألیفی، نوآورانه، هدفمند، متفاوت و فاقد شباهت همیشه برایم در اولویت و دستورکار قرار داشته و هرچه بیشتر می‌گذرد به انجام و اجرای دقیق آن مصمم‌تر و مسلط‌تر میشوم؛ امید دارم در تولید این اثر موسیقایی توانسته باشم در راستای هدف فوق گامی چند برداشته باشم و در تأمین نظر شما همراهان هنردوست، هنرشناس و فهیمم توفیق حاصل نمایم؛ یقیناً خوشحال میشوم از نظراتتان آگاه شوم.

روز طبیعت و بهار زیبای ۱۴۰۰ بر یکایک شما نازنینان مبارک باد.

کد خبر 484352

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.