عرضه هرگونه مرغ قطعه‌بندی شده ممنوع است

اتاق اصناف ایران از ممنوعیت عرضه مرغ قطعه بندی شده توسط واحدهای صنفی خبر داد و اعلام کرد:‌ براساس بند ۲ مصوبه جلسه قرارگاه ساماندهی مرغ کشور، عرضه مرغ قطعه بندی شده و یا طعم دار کردن قطعات مرغ توسط واحدهای صنفی ممنوع است.

به گزارش ایمنا، به نقل از اتاق اصناف ایران؛ در نخستین جلسه قرارگاه ساماندهی مرغ کشور که به ریاست وزیر جهاد کشاورزی برگزار شد، عرضه مرغ تکه‌ای (قطعه شده) در کلیه واحدهای صنفی ممنوع شد.

قیمت مصوب مرغ گرم برای مصرف کننده جهت عرضه در واحدهای صنفی، کیلویی ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان تعیین شد و صرفاً واحدهای صنعتی منتخب، مجاز به بسته بندی مرغ قطعه شده هستند.

بازرسان سازمان حمایت از مصرف کنندگان نیز واحدهای بسته‌بندی بزرگ را به طور مستمر پایش و حجم تولید آنها را به طور پیوسته رصد خواهند کرد تا از سقف مصوب قرارگاه استانی فراتر نرود.

بر اساس ابلاغ اتاق اصناف ایران، با متخلفان این مصوبه از روز شنبه ۱۴ فروردین به شدت برخورد خواهد شد، ضمن اینکه نظارت و بازرسی توسط نمایندگان سازمان تعزیرات حکومتی، بازرسان سازمان حمایت از مصرف کنندگان و اتاق‌های اصناف و سایر نهادهای مسؤول، برای اجرای دقیق دستورالعمل ابلاغی در دستور کار قرار گرفته است.

کد خبر 484328

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.