تست کرونای سه ملی پوش دیگر والیبال مثبت شد

بعد از انجام آزمایش دوم، کرونای سه ملی پوش دیگر والیبال ایران مثبت اعلام شد.

به گزارش ایمنا، طبق اعلام سایت فدراسیون والیبال نتایج تست PCR دوم بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم ملی، دریافت شد که جواب آزمایش سه بازیکن دیگر نیز مثبت است و این بازیکنان قرنطینه شدند.

این در حالی است که پیش از این هم تست کرونای دو بازیکن دیگر قبل از ورود به اردو مثبت شده بود

سیامک افروزی، پزشک تیم ملی با اعلام این خبر افزود: بر اساس پروتکل‌های تعیین شده، بازیکنانی که وارد اردو شدند، دارای آزمایش منفی کرونا بودند و بر همین اساس، پوریا یلی و علی اصغر مجرد که نتیجه تست‌شان مثبت بود، اجازه ورود نیافتند و قرنطینه شدند.

وی با بیان اینکه برای اطمینان بیش‌تر، دوباره از تمام بازیکنان وارد شده به اردو (۱۸ نفر) در بدو ورود تست کرونا گرفته شد، عنوان کرد: امروز نتایج مشخص شد و متأسفانه نتیجه آزمایش سه نفر دیگر از بازیکنان (پوریا فیاضی، محمدرضا حضرت‌پور و آرمان صالحی) مثبت است.

افروزی ادامه داد: چون محمدرضا حضرت‌پور دارای علائم کرونا بود، دو هفته به قرنطینه می‌رود. پوریا فیاضی و آرمان صالحی هم که علائم نداشتند، به مدت ۱۰ روز قرنطینه می‌شوند. البته این بازیکنان پس از پایان دوران قرنطینه خود، مجدداً تست PCR می‌دهند و در صورتی که نتیجه آن منفی باشد، وارد اردو خواهند شد.

پزشک و فیزیوتراپیست تیم ملی والیبال گفت: بر اساس پروتکل‌های تعیین شده، بازیکنان تا روز ۱۴ فروردین تمرین نخواهند داشت و به دلیل تعطیلی فردا (جمعه) هر بازیکنی که اردو را ترک کند، شنبه قبل از شروع تمرینات باید دوباره تست کرونا بدهد.

وی تاکید کرد: هیچ فرد دیگری داخل اردو درگیر ویروس کرونا نشده است و پنج بازیکنی که اعلام شد، در تعطیلات نوروز مبتلا شده‌اند. همه نفرات حاضر نیز با رعایت دقیق پروتکل‌ها در جمع ملی‌پوشان هستند.

افروزی با بیان اینکه پیگیر دریافت واکسن برای ملی‌پوشان هستیم، افزود: مسئولین کمیته ملی المپیک قول مساعد داده‌اند که به زودی واکسن کرونا برای بازیکنان تیم ملی والیبال اختصاص دهند و امیدوارم این وعده هرچه زودتر عملی شود تا بازیکنان و کادر فنی، با تمرکز بیش‌تری تمرینات خود را پیگیری کنند.

امیر خوش خبر سرپرست تیم ملی والیبال نیز گفت: با توجه به نتیجه مثبت تست محمدرضا حضرت‌پور و آرمان صالحی و قرنطینه شدن این دو بازیکن، با نظر ولادیمیر آلکنو سرمربی تیم، اسماعیل طالبی نیز در پست لیبرو به جمع ملی‌پوشان دعوت شد. این بازیکن تا روز شنبه دو بار تست خواهد داد که در صورت منفی بودن، وارد اردو می‌شود.

کد خبر 484276

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.