تندباد لحظه‌ای و گردوخاک پدیده غالب جمعه و شنبه در استان اصفهان

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: وزش باد شدید و وقوع تندباد لحظه‌ای طی روز شنبه در اکثر مناطق به ویژه شرق، جنوب، شمال شرق و در برخی مناطق مرکزی همراه با گرد و خاک و طوفان محلی و نیز وزش باد نسبتاً شدید در بعدازظهر روز جمعه را خواهیم داشت.

منصور شیشه فروش در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، اظهار کرد: وضعیت هوای شهر اصفهان در حال حاضر نیمه ابری است و پیش بینی می‌شود در ۲۴ ساعت آینده دمای هوا در گرم‌ترین و سردترین ساعات آن به ۱۰ و ۲۷ درجه سانتی‌گراد برسد.

وی افزود: در ساعات ۲۴ ساعت آینده در ساعات روز شاهد آسمانی کمی ابری گاهی افزایش ابر و وزش باد شدید گاهی باد و گردوخاک و احتمال بارش خفیف باران خواهیم بود و در ساعات شبانگاهی هم شاهد آسمانی کمی ابری گاه افزایش ابر و وزش باد شدید گاهی باد و گردوخاک و احتمال بارش خفیف باران وجود دارد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان در هشدار به شهروندان، تصریح کرد: وزش باد شدید و وقوع تندباد لحظه‌ای طی روز شنبه در اکثر مناطق به ویژه شرق، جنوب، شمال شرق و در برخی مناطق مرکزی همراه با گرد و خاک و طوفان محلی و خیزش توفان گرد وخاک و کاهش دید و کیفیت هوا در شرق، شمال و مناطق مرکزی و نیز وزش باد نسبتاً شدید در بعدازظهر روز جمعه را خواهیم داشت.

وی در توصیه به شهروندان گفت: ضرورت رعایت اصول ایمنی در تردد جاده‌ای، حفاظت از تأسیسات با استحکام بخشی به سازه‌های موقت، گلخانه‌ها، تابلوها و بنرهای تبلیغاتی، دکل‌های برق و پیشگیری از سقوط اجسام از ارتفاع به ویژه در کارگاه‌های ساختمانی عدم صعود به ارتفاعات، حفاظت از تأسیسات و محصولات کشاورزی و باغات در برابر تنش دمایی و تندباد لازم است.

شیشه فروش در ادامه هشدارها افزود: عدم پارک خودروها در مجاورت درختان و اجسام قابل سقوط همچنین توجه به اخطارهای پلیس راه در تردد ایمن در محورهای جاده‌ای متأثر از طوفان گرد و خاک به خصوص محورهای اردستان. نائین، محور جنوب، شهرضا و شرق اصفهان و پیشگیری از بروز خسارت به خودروها و واژگونی باید رعایت شود.

وی در هشدار به کشاورزان هم گفت: استحکام نهال‌های تازه کشت شده در برابر باد، استحکام سقف و سازه گلخانه‌ها، محافظت از کندوها، کنترل دما در سالن‌های مرغداری، عدم آبیاری جهت جلوگیری از سست شدن ریشه گیاهان، عدم استقرار نهاده‌های کشاورزی بر روی زمین، جمع آوری شاخه‌های هرس شده از کف باغات مواردی است که باید کشاورزان در این ایام به آنها توجه کنند.

کد خبر 484241

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.