آخرین وضعیت شاخص‌های کلان اقتصادی آمریکا

تا پایان ماه مارس ۳۵ میلیون و ۹۹۴ هزار آمریکایی در فقر زندگی می‌کرده‌اند و ۱۸ میلیون و ۵۱۷ هزار نفر یک میلیون دلار یا بیشتر ثروت داشته‌اند.

به گزارش ایمنا و به نقل از سایت رسمی اعلام بدهی آمریکا، میزان درآمدهای مالیاتی دولت این کشور تا پایان ماه مارس به سه تریلیون و ۴۷۶ میلیارد و ۳۹۶ میلیون دلار رسیده است. میزان درآمد مالیاتی هر شهروند آمریکایی تا پایان این ماه ۱۰ هزار و ۵۲۷ دلار اندازه‌گیری شده است.

از طرف دیگر میزان مالیات بر درآمد دولت آمریکا تا پایان ماه مارس به یک تریلیون و ۶۵۰ میلیارد و ۶۰ میلیون دلار رسیده است. این میزان درآمد برای مالیات‌ها بر درآمد شرکت‌های آمریکایی ۲۱۳ میلیارد و ۹۷۸ میلیون دلار بوده است.

در ماه مارس، بدهی ایالت‌های آمریکا یک تریلیون و ۲۳۱ میلیارد و ۴۸ میلیون دلار و سهم هر شهروند آمریکایی از بدهی‌های دولت این کشور معادل ۳۷۲۸ دلار بوده است. حجم تولید ناخالص داخلی آمریکا در بازه ۱۲ ماهه منتهی به مارس به ۲۱ تریلیون و ۶۳۶ میلیارد و ۳۶۶ میلیون دلار رسیده که بدین ترتیب، آمریکا جایگاه خود را به عنوان بزرگ‌ترین اقتصاد جهان حفظ کرده است.

جمعیت آمریکا در حال حاضر ۳۳۰ میلیون ۲۴۹ هزار نفر است که از این تعداد، ۱۵۰ میلیون و ۳۲۸ هزار نفر در بازار کار مشارکت داشته‌اند. شمار جمعیت بیکاران آمریکایی تا پایان این ماه معادل ۹ میلیون و ۹۶۳ هزار نفر بوده است.

سهم بخش خصوصی از اشتغال کل، ۱۱۸ میلیون و ۱۸۳ هزار شغل و بخش دولتی ۲۲ میلیون و ۷۲۴ هزار شغل بوده است. هم چنین هشت میلیون و ۷۲۱ هزار آمریکایی نیز خوداشتغال بوده‌اند و از بین کل شاغلین آمریکایی، ۱۲۴ میلیون و ۹۲۳ هزار نفر به صورت تمام وقت و ۲۵ میلیون و ۱۲۷ هزار نفر به صورت پاره وقت مشغول به کار بوده‌اند.

تا پایان ماه مارس متوسط قیمت خانه در آمریکا ۳۲۶ هزار و ۸۸۳ دلار و متوسط درآمد سالانه ۳۵ هزار و ۴۰۰ دلار بوده است. در شرایطی که تا پایان این ماه ۳۵ میلیون و ۹۹۴ هزار آمریکایی در فقر زندگی می‌کرده‌اند، ۱۸ میلیون و ۵۱۷ هزار نفر یک میلیون دلار یا بیشتر ثروت داشته‌اند.

کد خبر 483837

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.