احداث نخستین جزیره مصنوعی کشور در ساحل نوشهر

شهردار نوشهر از احداث نخستین جزیره مصنوعی کشور در دریای خزر رونمایی کرد.

علی امانی در گفت وگو با ایمنا در این باره اظهار کرد: مجوز و موافقت اولیه اداره کل سازمان بنادر و دریانوردی استان مازندران و میراث فرهنگی و گردشگری برای احداث نخستین جزیره مصنوعی کشور در دریای خزر صادر شد.

وی ادامه داد: جانمایی این جزیره در منطقه بسیار زیبا و چشم انداز رویایی و تلفیق جنگل و دریا در ورودی شرقی نوشهر مقابل پارک نگین است که طرح مطالعاتی و طراحی آن توسط شرکت طراحان بندر سازه پارس صورت گرفته و در سال جدید مقدمات برگزاری فراخوان جهت تعیین سرمایه گذار بخش خصوصی و شروع کار در دستور کار قرار می‌گیرد.

شهردار نوشهر تصریح کرد: در طراحی این جزیره منحصر به فرد که به شکل گل «اُرکیده» از گل‌های زیبا و خاص منطقه نوشهر است، الهام گرفته شد و دو برج آن نیز برگرفته میوه بلوط جنگل‌های «هیرکانی» است و در در ساخت آن تمام مسائل محیط زیستی اعمال خواهد شد.

وی گفت: این جزیره در فاصله یک کیلومتری ساحل در عمق چهار و نیم متر تا هفت متر آب که با یک پل و عرشه به ساحل وصل می‌شود.

امانی اضافه کرد: وسعت این جزیره ۱۸ هکتار است که در طراحی آن امکانات خاص و بی نظیری همچون اسکله با قابلیت پذیرش ۳۰۰ شناور تفریحی، هتل پنج ستاره، رستوران دریایی، شهر بازی، مجموعه ورزشی و تفریحی، استخر، سالن همایش، باند فرود بالگرد و… در نظر گرفته شده است.

امانی با بیان اینکه برای احداث این جزیره از رسوبات و ماسه‌های دریایی استفاده خواهد شد، افزود: حوضچه آرامش جزیره، قابلیت پذیرش کشتی تفریحی تا طول ۴۰ متر را خواهد داشت و از مزایای آن می‌توان به تحول صنعت توریسم و جذب گردشگران داخلی و خارجی و اشتغالزایی به صورت مستقیم و غیر مستقیم و کمک به اقتصاد پایدار شهر اشاره کرد.

کد خبر 483799

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.