از پورتال جدید دانشگاه آزاد اسلامی رونمایی شد

از پورتال جدید دانشگاه آزاد اسلامی امروز (دوشنبه) همزمان با میلاد منجی عالم بشریت حضرت مهدی(عج) و آغاز سال جدید رونمایی شد.

به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، پورتال جدید این دانشگاه در حاشیه مراسم افتتاحیه مجازی دبیرخانه علمی مطالعات راهبردی مهدویت با حضور محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و جمعی از معاونان و مدیران دانشگاه رونمایی شد.

پورتال جدید دانشگاه آزاد اسلامی به آدرس اینترنتی www.iau.ir دارای ویژگی‌های فنی و خدمات مطلوبی است. این پورتال از نظر رابط گرافیکی با استانداردهای بروز از نظر گرافیکی و پویانمایی طراحی شده است.

در این پورتال از استانداردهای بروز برای نمایش اطلاعات استفاده شده و قابلیت نمایش انواع مدیاهای مختلف از جمله متن، تصویر، پادکست‌های صوتی و ویدئو کلیپ را دارد.

پورتال جدید دانشگاه آزاد اسلامی رابط گرافیکی مطلوب‌تری را برای مراجعان فراهم کرده و طراحی این پورتال امکان یکسان سازی گرافیکی تمامی سایت‌های واحدهای دانشگاهی را فراهم می‌کند.

سرویس‌ها و خدمات پورتال جدید دانشگاه آزاد اسلامی

در پورتال جدید، همه سامانه‌های خدماتی بر اساس مخاطبان متنوع دانشگاه از جمله دانشجویان، کارکنان، اعضای هیأت علمی، متقاضیان تحصیل و فارغ‌التحصیلان طبقه بندی شده و سرویس‌های خدمت رسان هر یک از گروه مخاطبان در آن نمایش داده شده است. این امکان باعث شده، با ورود به سایت جدید، دسترسی به تمامی سرویس‌های دانشگاه در یک جا در دسترس قرار گیرد.

با توجه به امکانات موجود در پورتال جدید که در حال حاضر بر روی سایت سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی فعال شده، این قابلیت وجود دارد که در فازهای بعدی همه واحدهای دانشگاه و سایت‌های مربوطه در این پورتال قرار گیرد.

در پورتال جدید دانشگاه آزاد اسلامی امکان دسترسی صدها هزار کاربر با سطوح دسترسی مختلف وجود دارد و مدیریت واحد تمامی سایت‌های واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در فاز بعدی یکی از اهداف راه اندازی پورتال جدید است.

قابلیت‌های فنی و امنیتی پورتال جدید دانشگاه آزاد اسلامی

پورتال جدید دانشگاه آزاد اسلامی با بروزترین زبان‌های برنامه نویسی و تکنولوژی‌های امنیتی جدید پیاده سازی شده و به صورت واکنش گرا طراحی شده است. امکان بازخورد مخاطبان مختلف دانشگاه در بخش‌های مختلف این پورتال وجود دارد.

همچنین به لحاظ داینامیک بودن همه قسمت‌ها چه از نظر ظاهری و چه از نظر سرویس‌ها، قابلیت افزودن و تغییر در بخش‌های مختلف سایت امکان پذیر است.

کد خبر 483707

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.