۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۰
هوای بهاری اصفهان سالم شد

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان با قرار گرفتن روی شاخص ۹۸ در وضعیت زرد و سالم ثبت شده است.

به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوا در کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۸ صبح امروز _یکشنبه ۸ فروردین ماه_ با قرار گرفتن روی شاخص ۹۸ در وضعیت زرد و سالم ثبت شده است.

روز گذشته نیز میانگین شاخص کیفی هوا در این شهر با قرار گرفتن روی شاخص ۱۳۶ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شده بود.

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان اکنون در خیابان پروین با قرار گرفتن روی شاخص ۱۱۰ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شده است. شاخص کیفیت هوا در ایستگاه خرازی فعال نیست.

اکنون شاخص کیفی هوای اصفهان در ایستگاه‌های استانداری و رودکی به ترتیب با قرار گرفتن روی شاخص‌های ۹۵ و ۱۰۸ به ترتیب در وضعیت سالم و ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شده است.

در حال حاضر تنها ایستگاه فعال در زمینه نشانگر شاخص کیفی هوا در استان به جز اصفهان، شاهین‌شهر است و شاخص کیفی هوای شاهین‌شهر با قرار گرفتن روی عدد ۷۹ در وضعیت سالم ثبت شده است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا (Air Quality Index) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 483499

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۲۳:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۸
  1 0
  ممنوعیت های ترافیکی شدیدتر شود وطرح زوج کفرد از درب منزل اجراشود.
 • IR ۰۰:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۱/۰۹
  1 0
  راه حل کاهش آلودگی هوا در اصفهان، استفاده از روش های پژوهش فازی و کاربست آن در ارزیابی های تاثیر اجتماعی است. کاهش آلودگی هوا متاثر از عوامل متعددی است که میتوان با کاهش شدت و ضعف آنها با استفاده از مدل های استنباط فازی به جوی نسبتا مناسب دست یافت.