روحانی: شعار سال را در سراسر ایران مجسم خواهیم کرد

رئیس جمهوری با بیان اینکه افتتاح طرح‌ها نشانه بسیار خوبی به عنوان تولید، نشاط ملی و شکست تحریم دشمنان است، گفت: نمی‌گذاریم که نامگذاری سال در حد نامگذاری باقی بماند و در عمل در سراسر ایران آن را مجسم خواهیم کرد و تا پایان این دولت و تا زمانی که فرصت دارد تلاش خود را انجام می‌دهیم.

به گزارش ایمنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی امروز (پنجشنبه) در آئین بهره برداری از طرح‌های ملی سازمان مناطق آزاد اظهار کرد: بسیار خوشحالیم که امروز بیش از پنج هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان طرح و پروژه افتتاح می‌شود که منجر به اشتغال بیش از پنج هزار نفر خواهد شد. از سوی دیگر افتتاح این طرح‌ها، موجب آبادانی مناطق آزاد و ویژه کشور می‌شود که در نهایت به حرکت اقتصادی و تولید کشور منجر خواهد شد.

وی ادامه داد: در سال ۱۴۰۰ در اولین پنجشنبه افتتاح پنجشنبه‌ها را در سال جدید آغاز کردیم و تا آخرین فرصت این دولت که پنجشنبه عید سعید غدیر خم خواهد بود، این افتتاح‌ها ادامه خواهد داشت.

رئیس جمهور تصریح کرد: ۵۸ برنامه افتتاح در سال ۹۹ داشتیم و امروز پنجاه و نهمین افتتاح پنجشنبه‌ها است که امیدواریم تا پایان دولت بتوانیم این افتتاح‌ها را ادامه دهیم.

وی اضافه کرد: طرح‌های بسیار مهم و عظیمی در سال ۹۹ اعم از افتتاح پالایشگاه‌های مهم، پتروشیمی، طرح‌های آبی و خاکی و حدود ۵۲ سد در طول این دولت افتتاح شد که تا پایان دولت به ۵۷ خواهد رسید و در کنار آن تصفیه خانه‌های آب و فاضلاب را افتتاح می‌کنیم.

وی در ادامه به دو طرح بزرگ در ماه‌های آینده اشاره کرد و گفت: طرح لوله گوره جاسک که یک هزار کیلومتر لوله گذاری است که بخش بزرگی از صادرات نفت ما از خلیج فارس به دریای عمان منتقل می‌شود. در تاریخ ایران این اولین بار است که دولتی این افتتاح عظیم را در سال ۱۴۰۰ انجام می‌دهد و آن هم این که از امسال به بعد صادرات نفت ایران از خلیج فارس و از دریای عمان انجام می‌شود.

رئیس جمهوری با بیان این که آنهایی که اهل سیاست و استراتژی و مسائل امنیت ملی هستند می‌دانند معنای آن حرف چیست و تا چه حد این طرح مهم است یادآور شد: از آغاز دولت یکی از تأکیدات من به وزیر نفت این بود که چنین طرحی را به ثمر برسانیم. در تحریم گرفتار مسأله‌ای شدیم که لوله‌های ۴۲ اینچی که برای این کار لازم بود به ما نمی‌دادند که دچار مشکل شده بودیم که توانستیم در داخل تولید کنیم و این گره در سال ۹۹ باز شد و این طرح در سال ۱۴۰۰ افتتاح خواهد شد و در کنار آن احیای دریاچه ارومیه از طرح‌های بسیار مهم برای منطقه شمال غرب کشور است.

روحانی ادامه داد: بسیار خوشحالیم که امروز شاهد افتتاح چند پروژه مهم در مناطق آزاد و یک منطقه ویژه اقتصادی بودیم. پنج هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان ارزش پروژه‌هایی بود که افتتاح شد و بیش از پنج هزار نفر را مشغول به کار می‌کند که نشان از اهمیت تولید و اشتغال برای ما است؛ به خصوص امسال که ادامه جهش تولید در پی پشتیبانی از تولید، رفع موانع است که این راه را ادامه می‌دهیم.

براساس گزارش ایرنا، وی با اشاره به نامگذاری شعار امسال گفت: نمی‌گذاریم که این نامگذاری در حد نامگذاری باقی بماند و در عمل در سراسر ایران آن را مجسم خواهیم کرد و تا پایان این دولت و تا زمانی که فرصت دارد تلاش خود را انجام می‌دهیم و ان‌شاالله دولت‌های بعدی هم همین راه را ادامه خواهند داد.

کد خبر 483083

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.