اولین توییت مدیرعامل توییتر ۲.۹ میلیون دلار فروش رفت

مدیرعامل توئیتر اولین توییتی که در توئیتر ارسال کرده بود را به عنوان یادگاری دیجیتالی به مبلغ بیش از ۲.۹ میلیون دلار به «سینا استاوی» فروخت.

به گزارش ایمنا، "همین الان حساب توییترم را ایجاد کردم"، نخستین توییتی بود که جک دورسی، مدیرعامل توئیتر در ۲۱ مارس سال ۲۰۰۶ در این پلتفرم ارسال کرده بود.

این توییت به عنوان توکن تعویض ناپذیر (NFT) دو هفته پیش از سوی مدیرعامل توئیتر به فروش گذاشته شده بود. توکن تعویض ناپذیر نوعی دارایی دیجیتالی منحصر است که در سال ۲۰۲۱ محبوبیت پیدا کرده است و به عنوان امضاهای دیجیتالی شناخته می‌شوند تا نشان دهند چه کسی صاحب تصاویر، ویدئوها و سایر رسانه‌های آنلاین است.

اولین توییت مدیرعامل توییتر ۲.۹ میلیون دلار فروش رفت

این توییت در وب سایتی به نام Valuables که متعلق به شرکت آمریکایی سنت است، به حراج گذاشته شده بود. به گفته کامرون حجازی، مدیرعامل و یکی از مؤسسان شرکت سنت، این توییت با استفاده از ارز دیجیتالی اتر به قیمت ۱۶۳۰.۵۸۲۵۶۰۱ اتر خریداری شد که در لحظه فروش دو میلیون و ۹۱۵ هزار و ۸۳۵ دلار ارزش داشت.

شرکت سنت تأیید کرد خریدار فردی به نام سینا استاوی است. بر اساس اطلاعات پروفایل سینا (sinaEstavi)، وی مقیم مالزی بوده و مدیرعامل شرکت بلاک چین بریج اوراکل است. استاوی به رویترز درباره این خرید گفت: وی سپاسگزار است.

دورسی که طرفدار بیت کوین است، ششم مارس در توییتی، لینک وب سایت Valuables را ارسال کرد که در آن نخستین توییت خود را به عنوان یادگاری دیجیتالی به فروش گذاشته بود. وی در ۹ مارس اعلام کرد عایدی این فروش را به بیت کوین تبدیل کرده و به افراد آسیب دیده از شیوع پاندمی کووید ۱۹ در آفریقا اهدا خواهد کرد.

بر اساس گزارش رویترز، دورسی ۹۵ درصد از مبلغ فروش را دریافت کرد و سهم شرکت سنت از این فروش پنج درصد بود.

سینا استوی درباره این توییت نوشت:

این فقط یک توییت نیست. فکر می‌کنم سال‌ها بعد مردم تازه ارزش واقعی آن را خواهند فهمید. درست مثل تابلوی مونالیزا.

منبع: ایسنا

کد خبر 482735

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.