هیچ جاده‌ای در پایان هفته یک‌طرفه نمی‌شود

رییس پلیس راهور نیروی انتظامی (ناجا ) اعلام کرد که در روزهای پایانی هفته جاری هیچ جاده‌ای یکطرفه نخواهد شد.

به گزارش ایمنا، سردار سید کمال هادیانفر در حاشیه بازدید از آزادراه تهران - پردیس در شرق استان تهران گفت: در پایان این هفته تعطیلات (رسمی) نوروزی به پایان می‌رسد؛ لذا هم وطنانی که در این روزها قصد بازگشت به محل کار خود در استان‌های مبدا را دارند، باید آمادگی لازم برای مواجهه با ترافیک‌های غیرمعمول و صرف زمان زیاد در زمان بازگشت را داشته باشند.

وی با بیان اینکه توصیه می‌شود شهروندان از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند، گفت: اگر شهروندان به سفر هم رفته‌اند لازم است زمان بازگشت خود را مدیریت کنند.

هادیانفر با اشاره به تمهیدات ترافیکی پلیس در سال‌های قبل از شیوع کرونا در کشور گفت: در سالیان گذشته که کشور با همه‌گیری ویروس منحوس کرونا درگیر نبود و تعداد قابل توجهی از هموطنان در طول تعطیلات همزمان، یا با پایان تعطیلات به استان‌های مبدا بازمی‌گشتند و پلیس راهور نیز برای تسهیل تردد و هدایت ترافیک در برخی محورهای کشور اقدام به یک‌طرفه کردن موقت این معابر می‌کرد؛ اما با توجه به اینکه امسال بر پرهیز از سفر و لزوم تردد ناوگان باری و امدادی در جاده‌ها تاکید وجود دارد، هیچ جاده‌ای در پایان اولین هفته از سال ۱۴۰۰ یکطرفه نخواهد شد.

رئیس پلیس راهور ناجا تاکید کرد: بنابراین هیچ محوری از جمله محورهای منتهی به شمال کشور یک‌طرفه نخواهد شد و لازم است شهروندان زمان بازگشت خود را مدیریت کنند.

هادیانفر اضافه کرد: همچنین با توجه به پیش‌بینی هواشناسی مبنی بر بارش باران در کشور در پایان هفته، نیاز است هموطنان عزیز آمادگی و برنامه‌ریزی لازم برای شرایط غیرمعمول ترافیکی و جوی را داشته باشند.

منبع: ایسنا

کد خبر 482707

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.