آمار کرونا استان فارس ۲۵ اسفند؛ ۴ فوتی و ۵۴۰ بستری

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز آخرین آمار مبتلایان، بهبود یافتگان و فوتی‌های مبتلا به کرونا این استان را تشریح کرد.

روح الله حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص آخرین آمار کلی کرونا در استان فارس در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر امروز - دوشنبه ۲۵ اسفندماه- اظهار کرد: از ابتدای شیوع این بیماری کووید ۱۹ تاکنون، ۶۶۷ هزار و ۸۰۵ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۱۸۰ هزار و ۵۴ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

وی افزود: همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید سلیمانی تاکنون، ۴۹ هزار و ۶۹۸ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد چهار هزار و ۱۳۸ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۱۸۴ هزار و ۱۹۲ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز از بهبودی ۱۷۴ هزار و ۵۵۸ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد.

حسینی با اعلام این که در ۲۴ ساعت گذشته ۴ فوتی ناشی از ابتلا  به این بیماری گزارش شده است، اضافه کرد: مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون سه هزار و ۳۱۲ نفر است.

وی مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را ۵۴۰ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۸۵ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

کد خبر 481518

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.