ماجرای باز شدن پنجره پرسپولیس چه بود؟!

رئیس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ توضیحاتی درباره روند باز شدن پنجره نقل و انتقالات باشگاه پرسپولیس ارائه کرد.

به گزارش ایمنا، فریبرز محمودزاده درباره روند باز شدن پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه پرسپولیس اظهار کرد: طی مراحل اداری بحث مطالبات اشخاص حقیقی و حقوقی در فدراسیون فوتبال زیر نظر کمیته انضباطی و وضعیت انجام می‌شود. جزئیات پرونده‌ها در اختیار سازمان لیگ نیست و قطعاً مسئولان کمیته وضعیت پاسخ صریح‌تر و روشن‌تری خواهند داد.

وی افزود: با توجه به ارتباط و همکاری خوب این دو کمیته با سازمان لیگ، بحث مطالبات در خصوص باشگاه پرسپولیس و تمام باشگاه‌ها در بحث داخلی آنها بوده است. پرسپولیس توانست در بخش بین الملل پنجره نقل و انتقالاتی اش را رفع تعلیق کرده و آن را از بسته بودن خارج کند. بر همین اساس درخواست ITC مهدی ترابی هم داده شد.

رئیس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ تصریح کرد: در بحث ثبت نام بازیکنان جدید پرسپولیس در بخش داخلی منتظر جواب مکاتبات مان با فدراسیون فوتبال بودیم. فدراسیون هم قبل از بازی این تیم با نفت آبادان اعلام کرد قادر به ثبت قرارداد بازیکن این تیم نیستیم ولی عصر روز گذشته مکاتبه رسمی فدراسیون و کمیته وضعیت به سازمان لیگ ارسال شد.

محمودزاده ادامه داد: بر این اساس قرارداد مهدی ترابی ثبت و کارت بازی وی صادر شد اما همانگونه که جمشید نورشرق (رئیس کمیته وضعیت) اعلام کرد طبق قوانین فیفا زمانی که می‌خواهند پنجره نقل و انتقالات یک باشگاه را ببندند باید بحث تنفس و تعهد زمانی که قائل به این موضوع است هم در نظر بگیرند. ضمن اینکه عصر روز گذشته تضمین حقوقی مدیریت باشگاه پرسپولیس و اعضای هیئت مدیره به صورت کتبی به فدراسیون فوتبال رسید.

وی درباره اینکه کدام نهاد و با چه ضمانتی مجوز باز شدن پنجره نقل و انتقالات پرسپولیس را صادر کرده است، گفت: قطعاً ریز جزئیات در اختیار سازمان لیگ نیست زیرا مجری آرای صادر شده و مکاتبات کمیته وضعیت هستیم و همانگونه که گفتم تضمین حقوقی مدیران باشگاه پرسپولیس به صورت رسمی در اختیار فدراسیون فوتبال قرار گرفت.

رئیس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ درباره اینکه شنیده می‌شود محمدرضا زنوزی به عنوان مالک باشگاه خصوصی تراکتور برای باز شدن پنجره نقل و انقالاتی این باشگاه چک شخصی صادر کرده است، عنوان کرد: قطعاً در بخش دولتی هم یک باشگاه دارای مجمع و اعضای هیئت مدیره منتخب مجمع است و مکاتبه حقوقی آنها می‌تواند ملاک حقوقی باشد. تا جایی که من در جریان هستم این تضمین حقوقی به صورت کتبی ارسال شد و سازمان لیگ به عنوان مجری پس از دریافت این مکاتبه قرارداد ترابی را ثبت و کارت وی را صادر کرد.

محمودزاده درباره اینکه در صورت کشیده شدن کار به AFC آیا احتمال قبول شکایت از طرف تیم‌های دیگر وجود دارد یا این نهاد رأی فدراسیون فوتبال ایران را می‌پذیرد، گفت: یکی از کمیته‌های استراتژیکی که فیفا آن را قبول دارد همین کمیته وضعیت فدراسیون فوتبال است. از زمان تشکیل این کمیته حقوقی، پرونده‌ها از کمیته انضباطی به کمیته وضعیت عودت داده شد.

وی ادامه داد: این کمیته مورد اهمیت و قبول فیفا است و آرای آن مورد تأیید فدراسیون جهانی خواهد بود. رأیی که کمیته وضعیت فدراسیون فوتبال صادر و اعلام می‌کند قطعاً مورد تأیید نهادهای حقوقی بالادستی است زیرا این کمیته را در همه فدراسیون‌های ملی قبول دارند. سازمان لیگ هم به عنوان مجری آرای این کمیته چه در زمان بسته شدن و چه باز شدن پنجره‌ها سعی می‌کند مطابق همین آرای کمیته انضباطی و وضعیت عمل کند.

رئیس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ تصریح کرد: هیچ قراردادی را به شکل سرخود ثبت نخواهیم کرد. با وجود سفر مهدی ترابی با پرسپولیس به آبادان اما به دلیل ثبت نشدن قراردادش کارت بازی برای این بازیکن صادر نشد. با توجه به اینکه مسائل حقوقی در بحث داخلی خیلی مهم است می‌خواهم آنها را به شکل دقیق مطرح کنند تا خوراک بدی به سمت بیرون ندهند.

محمودزاده در گفت و گو با شبکه تهران عنوان کرد: پیشنهاد می‌کنم رسانه‌ها به ویژه رسانه ملی از حقوقدان‌های فدراسیون فوتبال و شخص جمشید نورشرق دعوت کنند تا درباره مسائل حقوقی توضیحات خود را ارائه بدهند.

منبع: فارس

کد خبر 479897

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.